Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Rixos’tan Kazakistan’da ikinci otel

17 Ekim, 2009 | 10:37

Rixos Otel Kazakistan Rixos Hotels’in yurt dışındaki dördüncü oteli Rixos Almaty, Kazakistan devlet yöneticilerinin de katıldığı törenle açıldı.

160 milyon $ yatırımla kurulan otelde 262 lüks oda bulunuyor.

Rixos Hotels zincirinin 12’nci halkası Rixos Almaty, dün Kazakistan’ın üst düzey devlet yöneticileri, iş ve sanat dünyasının da katıldığı bir törenle hizmete açıldı.

Rixos Almaty, Rixos’un Hırvatistan, Ukrayna ve 2005 yılında açılan Kazakistan Astana’dan sonra yurtdışındaki dördüncü oteli olarak hizmete girdi. Bölgenin önemli, iş, sanat ve siyaset buluşmalarına ev sahipliği yapmayı hedefleyen ve 160 milyon dolar yatırımla kurulan Rixos Almaty’de, devlet başkanları için özel suitlerin yanı sıra 262 lüks oda ve Kazakistan’ın en büyük balo salonu bulunuyor.

Rixos Hotels Yönetim Kurulu Başkanı Fettah Tamince, Rixos Almaty’nin açılışıyla ilgili yayımladığı mesajda, Rixos markasını oluştururken konaklama sektöründe Türk bayrağını yurt dışında gururla dalgalandıracak bir marka yaratmaya çalıştıklarını söyledi. Kazakistan’ın Rixos Hotels zinciri için çok önemli ve özel bir yere sahip olduğunu belirten Tamince, şunları kaydetti: “Astana’da açtığımız Rixos President Astana yurtdışındaki ilk otelimiz oldu. Kazakistan yurt dışında yatırım yaptığımız ilk ülke olarak en önemli kilometre taşımız oldu. Grubumuzun bir diğer şirketi Sembol İnşaat da bugüne kadar Rixos President Astana, Barış Piramidi, Astana Kongre Merkezi, Astana Arena Stadyumu, Astana Üniversitesi, Rixos Hotel Almaty gibi çok sayıda projeyi başarıyla tamamladı. Bittiğinde Astana’nın şehir sembolü olacak Han Çadırı, Borovoye Kayak ve Doğa Projesi, Astana Üniversitesi, Buz Pateni Pisti projeleri de son hızla devam ediyor.”

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Ankara Rixos, Astana Arena Stadyumu, Astana Kongre Merkezi, Astana Üniversitesi, Barış Piramidi, Beldibi Rixos Otel, Borovoye Kayak ve Doğa Projesi, Fettah Tamince, Fettah Tamince Haberleri, Fettah Tamince Türkmenistan, Konya Rixos, Rixos, Rixos Hotels, Rixos Kazakistan, Rixos Konya, Rixos Otel, Rixos Otelleri, Rixos President Astana, Rixos Sungate Otel, Turizm Gazetesi, Turizm Haberleri,
 • Sınavlara hazırlıkta Butik dershaneler tercih ediliyor
  Fiyatı ne kadar?
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Iyi günler Efendim.Salih Iseri adim soyadim,bu sene basinda Almanyadan temelli geri dönüs yaptim.Yasim 40 suan bir is ile mesgulum fakat asil tercihim turizm usw,Almancayi kendi dilim gibi yazmasini okumasini bilirim.Insanlarla Kontakt seven biriyim.evli degilim .Eger ihtiyac duyarsaniz benimle temas a girmenizi Rica ederim
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.
 • Küba’nın İlk Lüks AVM’si Açıldı
  Havana'da restoran açıp çalıştırabilirmiyim ?

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları