Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Rixos hotel Taksim’de

27 Nisan, 2010 | 09:43

Ofton İnşaat’ın Taksim’deki projesi Elysium Suites’in işletmesini 20 yıllığına Rixos üstlendi ve projenin adı Rixos Elysium Suites olarak değişti.

Habertürk’ün haberine göre, Grup şirketi FTG Gayrimenkul’ün CEO’su Samim Hatipoğlu, inşaatın yılbaşında biteceğini belirterek, “Rixos Residences Bomonty’den önce bitecek. Dolayısıyla İstanbul’a geldiğimiz ilk proje olacak” dedi.

“Bomonti’de rezidans hizmeti vereceğiz. Bu proje ise ABD’de hotel-condo denen bir konsept” diyen Hatipoğlu, şöyle konuştu: “Bu iki konsepti birbirinden ayıran en önemli şey kiralama süreleri. Daireler tıpkı konut gibi satılıyor ve sonra biz yatırımcıların evlerini işletiyoruz. Rezidansta evler daha küçük ve kiralama süresi en az 1 hafta, en çok 1 yıl oluyor. Hotelcondo’da ise evler daha büyük, süre de en az 1 gün, en çok 3 ay.”

“Rixos standartları işin içine girince fiyatlara biraz dokunduk” diyen Hatipoğlu, projedeki konut büyüklüklerinin brüt 90-177 metrekare arasında değiştiğini ve fiyatların da 520 bin ile 1 milyon 700 bin dolar arasında farklılık gösterdiğini kaydetti. Konseptin de biraz daha lükse çevrildiğini ve
yeni örnek dairelerin mayısta hazır olacağını belirten Hatipoğlu, “Eskiden daha ev gibi olan daireler şimdi biraz daha otel odasına yaklaştı. Mobilya tasarımlı satılacak evler için ekstra bedel ödenecek. Otel servisi verilecek. Ancak vale hizmeti burada standart olacak. 117 dairelik
projenin kalan yüzde 75’lik kısmının satışını da biz üstlendik.”

Rixos markasının belli bir etkinliği olduğunu, rezidans işletmesi konusunda da piyasaya çıktıklarını ifade eden Samim Hatipoğlu, “Amacımız markanın mümkün olduğu kadar hızlı büyümesini sağlamak. Şu anda belli yatırımcıların projelerinde işletmeci olarak yer alıyoruz. Fakat orta vadede yatırımı da biz yapabiliriz” diye konuştu. Hatipoğlu, Kazakistan’ın Astana kentinde rezidans işletmeciliği yapacakları bir proje olduğunu hatırlatarak, yurtdışında farklı odak noktaları da oluştuğunu belirtti. Hatipoğlu, Rusya ve Ortadoğu’da araştırmalar yaptıklarını kaydederek şunları söyledi: “Körfez bölgesinde aynı anda birkaç projeye başlamayı düşünüyoruz. Bunun dışında, Rusya’da da iki farklı proje için konuşuyoruz.”

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Grup şirketi FTG Gayrimenkul, Rixos hotel, Rixos hotel Taksim, Rixos hotel Taksim Haberleri, Rixos Residences Bomonty, Samim Hatipoğlu, Taksim Otelleri, Taksim Rixos hotel,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları