Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Ritz-Carlton Abu Dhabi, Grand Canal, açıldı

13 Mart, 2013 | 10:00

Ritz-Carlton Abu Dhabi, Grand Canal, açıldı Ritz-Carlton Abu Dhabi, Grand Canal, 10 Mart 2013 tarihinde kapılarını misafirlerine açtı.

532 odalı bu lüks resort otel, otel işletmecisi Ritz-Carlton’ın Abu Dhabi’deki ilk ve tüm Orta Doğu’daki 9. lüks otel projesi olma özelliği taşıyor.

15. yüzyıldan 17. yüzyılın başlarına dek etkili olan Rönesans mimarisinden ve Venedik şehrinin planlamasından esinlenilerek tasarlanan Ritz-Carlton Abu Dhabi, Grand Canal, deniz kıyısında hilal şekli verilerek inşa edilen 10 adet görkemli binadan oluşuyor.

1.600 metrekarelik bir yüzme havuzuna nazır olarak inşa edilen otelin hemen arkasında ise heybetiyle görenleri büyüleyen Büyük Sheikh Zayed Camii bulunuyor. Otelde 447 adet lüks misafir odası ve süitin yanı sıra bir ya da iki yatak odalı 85 adet özel villa yer alıyor.

Ritz-Carlton Hotel Company, L.L.C.’nin Başkanı ve Operasyon Müdürü Herve Humler konu hakkında yaptığı açıklamada, “Şehirdeki en doğru yeri bulmak için bir süre bekledikten sonra, Birleşik Arap Emirlikleri’nin başkenti Abu Dhabi’deki ilk otelimizi açmış olmaktan dolayı büyük mutluluk duyuyoruz. Arap halkının misafirperverliği ile Ritz-Carlton’un mükemmel hizmet anlayışını bir arada sunan otelimiz, dünyanın dört bir yanından gelen misafirlerine hayatlarında yalnızca burada yaşayabilecekleri eşsiz bir deneyim sunacak” dedi.

 

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Abu Dhabi, Grand Canal, Ritz Carlton, Ritz-Carlton Abu Dhabi, Ritz-Carlton Abu Dhabi açıldı, Ritz-Carlton Abu Dhabi oteli,
 • Paris Turizmde Rekor Kırıyor
  Bana göre dünya turizm hareketliliğinin merkezi.Paris' dir.
 • Sınavlara hazırlıkta Butik dershaneler tercih ediliyor
  Fiyatı ne kadar?
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Iyi günler Efendim.Salih Iseri adim soyadim,bu sene basinda Almanyadan temelli geri dönüs yaptim.Yasim 40 suan bir is ile mesgulum fakat asil tercihim turizm usw,Almancayi kendi dilim gibi yazmasini okumasini bilirim.Insanlarla Kontakt seven biriyim.evli degilim .Eger ihtiyac duyarsaniz benimle temas a girmenizi Rica ederim
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları