Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Rio Karnavalı tüm hızıyla sürüyor

08 Şubat, 2016 | 10:46

Rio Karnavalı tüm hızıyla sürüyor Dünyanın en renkli ve en büyük sokak partisi Rio Karnavalı, tüm hızıyla sürüyor.

Samba ateşini zika virüsü bile söndüremedi. Brezilya‘nın ünlü Rio Karnavalı, virüs tehdidine rağmen coşkulu başladı. Her geçen gün o coşku artıyor. 5 günlük festival, cumartesi günü kentin sembolik anahtarının Kral Momo’ya teslim edimesiyle başlamıştı.

İkinci gün de ilk gün kadar renkli geçti. 6 samba okulu, Rio de Janeiro sokaklarında fırtına gibi esti. Zika virüsü nedeniyle festivalin sönük geçebileceği endişesi vardı ancak bu endişeler boşa çıktı.

Brezilya Turları ve Rio Karnavalı

Yurtdışından katılım en az geçen yıllar kadar yoğundu. Sokaklarda danslar devam ederken, yetkililer de bir yandan Zika virüsüne karşı önlem alma peşinde. cnnturk.com’un haberine göre, Askerler halka hastalıktan korunmak için neler yapmaları gerektiğini gösteren broşürler dağıttı. 5 gün sürecek festival için Rioya 1 milyona yakın turistin gitmesi bekleniyor. Karnavalın kent ekonomisine katkısı 765 milyonu bulacak.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Brezilya, Brezilya Karnaval, Brezilya tatili, Brezilya turu, Brezilya zika, Rio De Janeiro, Rio de Janeiro Brezilya, Rio de Janeiro karnavalı, Rio Karnavalı, Rio Karnavalı Brezilya, Rio karnavalı turu, Rio Karnavalı zika, zika virüsü,
 • Sınavlara hazırlıkta Butik dershaneler tercih ediliyor
  Fiyatı ne kadar?
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Iyi günler Efendim.Salih Iseri adim soyadim,bu sene basinda Almanyadan temelli geri dönüs yaptim.Yasim 40 suan bir is ile mesgulum fakat asil tercihim turizm usw,Almancayi kendi dilim gibi yazmasini okumasini bilirim.Insanlarla Kontakt seven biriyim.evli degilim .Eger ihtiyac duyarsaniz benimle temas a girmenizi Rica ederim
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.
 • Küba’nın İlk Lüks AVM’si Açıldı
  Havana'da restoran açıp çalıştırabilirmiyim ?

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları