Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Rio Karnavalı tüm hızıyla sürüyor

08 Şubat, 2016 | 10:46

Rio Karnavalı tüm hızıyla sürüyor Dünyanın en renkli ve en büyük sokak partisi Rio Karnavalı, tüm hızıyla sürüyor.

Samba ateşini zika virüsü bile söndüremedi. Brezilya‘nın ünlü Rio Karnavalı, virüs tehdidine rağmen coşkulu başladı. Her geçen gün o coşku artıyor. 5 günlük festival, cumartesi günü kentin sembolik anahtarının Kral Momo’ya teslim edimesiyle başlamıştı.

İkinci gün de ilk gün kadar renkli geçti. 6 samba okulu, Rio de Janeiro sokaklarında fırtına gibi esti. Zika virüsü nedeniyle festivalin sönük geçebileceği endişesi vardı ancak bu endişeler boşa çıktı.

Brezilya Turları ve Rio Karnavalı

Yurtdışından katılım en az geçen yıllar kadar yoğundu. Sokaklarda danslar devam ederken, yetkililer de bir yandan Zika virüsüne karşı önlem alma peşinde. cnnturk.com’un haberine göre, Askerler halka hastalıktan korunmak için neler yapmaları gerektiğini gösteren broşürler dağıttı. 5 gün sürecek festival için Rioya 1 milyona yakın turistin gitmesi bekleniyor. Karnavalın kent ekonomisine katkısı 765 milyonu bulacak.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Brezilya, Brezilya Karnaval, Brezilya tatili, Brezilya turu, Brezilya zika, Rio De Janeiro, Rio de Janeiro Brezilya, Rio de Janeiro karnavalı, Rio Karnavalı, Rio Karnavalı Brezilya, Rio karnavalı turu, Rio Karnavalı zika, zika virüsü,
 • Küba’nın İlk Lüks AVM’si Açıldı
  Havana'da restoran açıp çalıştırabilirmiyim ?
 • İzmir’de Küba Esintileri
  1 Mayısta o muhteşem konserde dinleyiciler arasında ben de vardım.Konser coşkulu ve tam anlamıyla süperdi. Bravo Esemble Cubafonica.''Kuantana mera'' şarkısını söylemelerini rica ettim. Sağolsunlar, bei kırmayıp söylediler. Salondaki 3000 kişi de şarkıya iştirak ederek hep birlikte söyledik.Viva Fidel Castro! Viva Cheguara! Viva Mustafa Kemal Atatürk. İnşallah Kübayı da ziyaret edeceğim.
 • Yunan Adaları Kapıda Vize Uygulaması Karşılıklı Umut Verici
  Merhaba .kapi vizesini nasil ala biliriz.istanbulda oturuyorum
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Merhabalar ben sitbistanliyim. Ana dilim turkce ve arnavutca ayrica sirpca da biliyorum. 5 yil dir balkan gezi programlari organizasyonu yapmaktayim. Boyle bir elemana ihtiyaciniz varsa benimle iletisime gecmenize rica ederim Ibrahim rustemi Tel. +38163i286419 watsapp wiber ibrahimi_ks@hotmail.com

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları