Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Rio Karnavalı 2017, Rio De Janeiro’da Başladı

01 Mart, 2017 | 09:53

rio karnavali brezilya

 

Rio Karnavalı 2017, Muhteşem bir açılış ile Rio De Janeiro’da Başladı.

2017 şubat ayı Karnaval etkinliklerinin sonuncusu olan Rio Karnavalı bütün ihtişamı ile karnavala katılanları etkiliyor. Dünya’nın en büyük ve en prestijli karnavalı olarak bilinen Rio Karnavalı bir çok sokak partisine ve danslı kortej geçişlerine sahne olur. Her yıl 1 milyondan fazla turist alan Rio Karnavalı gelmiş geçmiş en bilindik karnavalların başında yer alır. Karnavala bütün yıl boyunca samba okullarının dansçıları  özel olarak hazırlanırlar ve Rio Karnavalında sahne alırlar.

 

Rio Karnavalı Amacı

Rio Karnavalı aslında, hristiyanlık inancına göre büyük perhiz’den önce düzenlenen bir karnavaldır. Oruç tutma, tövbe etme, dünyevi işlerden uzak durma dönemi olan perhiz döneminden bir hafta önce Rio Karnavalı büyük bir etkinliğe ev sahipliği yapar. Rio boyunca otellerden, restoranlara, sokak partilerinden , fantezi partilerine her türlü eğlence ile Rio De Janeiro da hayat durma noktasına gelir. Saturnalia olarak pagan kutlaması olarak da ritüeli olsa da Katolik kilisesinin müdahalesi ile hz. İsa’nın dirilişini ana tema olarak sunmaktadır.

 

Rio Karnavalı Tarihi

17.yüzyılda Avrupa’da bir çok ülkede özel şenlik ve karnavallar düzenlenmeye başlamıştı. Bu karnavalların çoğu Avrupa ülkeleri tarafından düzenlenmeye başlaması ve insanların kederlerinden uzaklaşması dans ve eğlence içinde hayatlarını yaşamalarına neden olması sonucunda Avrupa’dan sonra 18.yüzyılda Güney Amerika’ya sıçradı.  Karnaval kültürü ise Brezilya‘da yaşayan Portekizli göçmenlerin her yıl belli bir zamanda kendi aralarında toplanıp dostane bir şekilde  çamur ve su savaşları düzenlediği zamanda boy göstermeye başladı. Rio de Janeiro da ilk olarak 19.yüzyılda kostüm ile düzenlenmeye etkinlikler düzenlenmeye başladı ve ilk büyük kortejli ve danslı geçiş 1840 yılında İtalyan Konsolosun eşi, şarkı ve dans  korteji ile geçiş yaparak Rio Karnavalını resmi olarak başlatmış oldu. Daha sonrasında karnaval gelişmeye ve dünyaca ünlü bir karnaval haline gelmeye başladı. İnsanlar güzel bir dans korteji ve dans gösterisi düzenlemek için özenle hazırlanmaya başladılar.

Özel Kortej  grupları  ve Samba okulları, Rio Karnavalına katılmak için özel çalışma yapıyorlar, özel kıyafet ve dans figürleri ile her kortej grubu kendine has dans şovunu geçit töreninde sergiliyor.

rio karnavali brezilya 2

Rio Karnavalı 2017  Zamanı

Rio Karnavalı bu sene 24 Şubat itibari ile başladı ama 4 mart’a kadar büyük geçit töreni olan Sambodromo ile son bulacak. 4 mart’a kadar sokak partileri ve çeşitli etkinlikler devam ediyor olacak.

 

 

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Brezilya, Rio De Janeiro, Rio Karnavalı,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları