Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Rio’da karnaval coşkusu başladı

01 Mart, 2014 | 14:03

rio-karanavali-basladi Dünyanın en ünlü dans ve eğlence festivali olan Rio karnavalı başladı. Karnavala ilgi yine yoğun. 5 günlük festival için kente 1 milyon turistin akın etmesi bekleniyor.

Kral Momo dünyaca ünlü Rio Karnavalı’nı resmi olarak başlattı. Rio de Janeiro’nun Belediye Başkanı Eduardo Paes şehrin sembolik anahtarını Festivalin kralı Momo’ya teslim etti. Kral festivali barış, harmoni ve mutluluk getirmesini dileyerek açtı.

Karnaval dolayısıyla, dünyanın dört bir yanından yüz binlerce yabancı turist, Rio de Janerio’ya akın etti. 4 Mart’a kadar devam edecek olan dans ve eğlence festivaline şehirdeki iki yüzden fazla dans okulu katılıyor.

RIO KARNAVALI TURLARI İÇİN TIKLAYIN

Öte yandan Rio’nun en büyük rakibi yine Brezilya’da yapılan Salvador de Bahia karnavalı da perşembe akşamı başladı. 5 Mart’a kadar sürecek olan bu sokak festivalinde sınırsız eğlence sunuluyor.

Ülkede başlayan festivallere toplam 3 milyondan fazla turistin katılması bekleniyor.

Kaynak: Euronews

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Eduardo Paes, Eduardo Paes Brezilya, Kral Momo, Kral Momo Brezilya, Rio De Janeiro, Rio De Janeiro Karnaval, Rio Karnavalı, Rio karnavalı 2014, Rio karnavalı başladı, Rio Karnavalı Brezilya, Rio karnavalı dans, Rio Karnavalı programı, Rio karnavalı turu, Salvador de Bahia, Salvador de Bahia karnavalı,
 • Paris Turizmde Rekor Kırıyor
  Bana göre dünya turizm hareketliliğinin merkezi.Paris' dir.
 • Sınavlara hazırlıkta Butik dershaneler tercih ediliyor
  Fiyatı ne kadar?
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Iyi günler Efendim.Salih Iseri adim soyadim,bu sene basinda Almanyadan temelli geri dönüs yaptim.Yasim 40 suan bir is ile mesgulum fakat asil tercihim turizm usw,Almancayi kendi dilim gibi yazmasini okumasini bilirim.Insanlarla Kontakt seven biriyim.evli degilim .Eger ihtiyac duyarsaniz benimle temas a girmenizi Rica ederim
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları