Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Rio’da karnaval coşkusu başladı

01 Mart, 2014 | 14:03

rio-karanavali-basladi Dünyanın en ünlü dans ve eğlence festivali olan Rio karnavalı başladı. Karnavala ilgi yine yoğun. 5 günlük festival için kente 1 milyon turistin akın etmesi bekleniyor.

Kral Momo dünyaca ünlü Rio Karnavalı’nı resmi olarak başlattı. Rio de Janeiro’nun Belediye Başkanı Eduardo Paes şehrin sembolik anahtarını Festivalin kralı Momo’ya teslim etti. Kral festivali barış, harmoni ve mutluluk getirmesini dileyerek açtı.

Karnaval dolayısıyla, dünyanın dört bir yanından yüz binlerce yabancı turist, Rio de Janerio’ya akın etti. 4 Mart’a kadar devam edecek olan dans ve eğlence festivaline şehirdeki iki yüzden fazla dans okulu katılıyor.

RIO KARNAVALI TURLARI İÇİN TIKLAYIN

Öte yandan Rio’nun en büyük rakibi yine Brezilya’da yapılan Salvador de Bahia karnavalı da perşembe akşamı başladı. 5 Mart’a kadar sürecek olan bu sokak festivalinde sınırsız eğlence sunuluyor.

Ülkede başlayan festivallere toplam 3 milyondan fazla turistin katılması bekleniyor.

Kaynak: Euronews

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Eduardo Paes, Eduardo Paes Brezilya, Kral Momo, Kral Momo Brezilya, Rio De Janeiro, Rio De Janeiro Karnaval, Rio Karnavalı, Rio karnavalı 2014, Rio karnavalı başladı, Rio Karnavalı Brezilya, Rio karnavalı dans, Rio Karnavalı programı, Rio karnavalı turu, Salvador de Bahia, Salvador de Bahia karnavalı,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları