Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Rio’da karnaval coşkusu başladı

01 Mart, 2014 | 14:03

rio-karanavali-basladi Dünyanın en ünlü dans ve eğlence festivali olan Rio karnavalı başladı. Karnavala ilgi yine yoğun. 5 günlük festival için kente 1 milyon turistin akın etmesi bekleniyor.

Kral Momo dünyaca ünlü Rio Karnavalı’nı resmi olarak başlattı. Rio de Janeiro’nun Belediye Başkanı Eduardo Paes şehrin sembolik anahtarını Festivalin kralı Momo’ya teslim etti. Kral festivali barış, harmoni ve mutluluk getirmesini dileyerek açtı.

Karnaval dolayısıyla, dünyanın dört bir yanından yüz binlerce yabancı turist, Rio de Janerio’ya akın etti. 4 Mart’a kadar devam edecek olan dans ve eğlence festivaline şehirdeki iki yüzden fazla dans okulu katılıyor.

RIO KARNAVALI TURLARI İÇİN TIKLAYIN

Öte yandan Rio’nun en büyük rakibi yine Brezilya’da yapılan Salvador de Bahia karnavalı da perşembe akşamı başladı. 5 Mart’a kadar sürecek olan bu sokak festivalinde sınırsız eğlence sunuluyor.

Ülkede başlayan festivallere toplam 3 milyondan fazla turistin katılması bekleniyor.

Kaynak: Euronews

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Eduardo Paes, Eduardo Paes Brezilya, Kral Momo, Kral Momo Brezilya, Rio De Janeiro, Rio De Janeiro Karnaval, Rio Karnavalı, Rio karnavalı 2014, Rio karnavalı başladı, Rio Karnavalı Brezilya, Rio karnavalı dans, Rio Karnavalı programı, Rio karnavalı turu, Salvador de Bahia, Salvador de Bahia karnavalı,
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.
 • Küba’nın İlk Lüks AVM’si Açıldı
  Havana'da restoran açıp çalıştırabilirmiyim ?
 • İzmir’de Küba Esintileri
  1 Mayısta o muhteşem konserde dinleyiciler arasında ben de vardım.Konser coşkulu ve tam anlamıyla süperdi. Bravo Esemble Cubafonica.''Kuantana mera'' şarkısını söylemelerini rica ettim. Sağolsunlar, bei kırmayıp söylediler. Salondaki 3000 kişi de şarkıya iştirak ederek hep birlikte söyledik.Viva Fidel Castro! Viva Cheguara! Viva Mustafa Kemal Atatürk. İnşallah Kübayı da ziyaret edeceğim.
 • Yunan Adaları Kapıda Vize Uygulaması Karşılıklı Umut Verici
  Merhaba .kapi vizesini nasil ala biliriz.istanbulda oturuyorum

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları