Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Rio 2016 Yaz Olimpiyatları’nda bir ilk

28 Ekim, 2015 | 08:34

2016 Yaz Olimpiyatları Brezilya’nın Rio de Janeiro kentinde düzenlenecek 2016 Yaz Olimpiyatları’nda mülteci atletler, ülkeleri olmamasına rağmen yarışabilecek.

Rio de Janeiro kentinde 2016 da 31’inci kez düzenlenecek Yaz Olimpiyatları için geri sayım sürerken, Olimpiyat Komitesi, ilginç bir karar aldı. Olimpiyat Komitesi, Afrika kıtasıyla Ortadoğu bölgesinde iç savaşlar nedeniye ‘mülteci’ durumuna düşen sporculara, 2016 Yaz Olimpiyatları’nda yarışma fırsatı verdi.

Hürriyet gazetesinden Nerdun Hacıoğlu’nun haberine göre,Uluslararası Olimpiyat Komitesi Başkanı Thomas Bach, “Yüzlerce sporcu ülkelerini kaybettikleri için gerekli başvuru formaliteleri yerine getiremeyerek oyunlara katılamayacak. Neredeyse büyük bir kıta, olimpiyat hareketi dışına itilme tehlikesiyle karşı karşıya. Bunun için Uluslararası Olimpiyat Komitesi mülteci sporcuları himayesi altına alma kararı aldı. Böylece mülteciler ayrı bir kafile olarak Rio Olimpiyatları’nda temsil edilecek” açıklamasını yaptı.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
2016 Yaz Olimpiyatları, Brezilya, Brezilya olimpiyat, Rio De Janeiro, Rio de Janeiro Brezilya, Rio Yaz Olimpiyatları,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları