Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Richard Meier 50 yıllık birikimini kişisel müzesinde paylaşıyor

11 Ağustos, 2015 | 09:49

Amerikalı ünlü mimar Richard Meier Amerikalı ünlü mimar Richard Meier, projelerini sergilemek için kendine özel bir müze tasarladı.

Richard Meier, 50 yıllık mimarlık deneyimi sonucunda biriken çizimler, imajlar, modeller ve kitaplardan oluşan geniş koleksiyonunu sergileyebilmek için New Jersey’de kişisel bir müze ve kütüphane tasarladı.

4.570 m²’lik alanda tasarlanan Richard Meier Model Museum, New Jersey’de eski bir fabrika kompleksinin kültür merkezine dönüştürülmesiyle ortaya çıkan Mana Contemporary’de yer alıyor.

arkitera.com’dan Bahar Bayhan’ın haberine göre; Ofisiyle mimarlık pratiğini 50 yıldan fazla süredir devam ettiren Meier, biriken proje materyallerini saklamak için daha geniş bir mekana ihtiyaç duyduğunu ve bu müzenin koleksiyonunu depolama ve toplumla paylaşmak için iyi bir fırsat olduğunu belirtiyor.

Yalın, beyaz tasarımlarıyla bilinen Meier model müzesi için de tamamen beyaz, mimarın estetiğini yansıtan sade bir mekan kurgulamış. Işığın projelerindeki rolüne dikkat çeken Meier, “Doğal ışık bizim projelerimizde beton veya taş kadar değerli bir malzemedir. Müzedeki çeşitli çalışmaları ve modelleri gören izleyiciler bizim ışık takıntımız hakkında bilgi sahibi olacaklardır.” diyor.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
New Jersey, Richard Meier, Richard Meier amerika, Richard Meier amerika müze, Richard Meier çizimleri, Richard Meier kimdir, Richard Meier Model Museum, Richard Meier müze,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları