Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Richard Meier 50 yıllık birikimini kişisel müzesinde paylaşıyor

11 Ağustos, 2015 | 09:49

Amerikalı ünlü mimar Richard Meier Amerikalı ünlü mimar Richard Meier, projelerini sergilemek için kendine özel bir müze tasarladı.

Richard Meier, 50 yıllık mimarlık deneyimi sonucunda biriken çizimler, imajlar, modeller ve kitaplardan oluşan geniş koleksiyonunu sergileyebilmek için New Jersey’de kişisel bir müze ve kütüphane tasarladı.

4.570 m²’lik alanda tasarlanan Richard Meier Model Museum, New Jersey’de eski bir fabrika kompleksinin kültür merkezine dönüştürülmesiyle ortaya çıkan Mana Contemporary’de yer alıyor.

arkitera.com’dan Bahar Bayhan’ın haberine göre; Ofisiyle mimarlık pratiğini 50 yıldan fazla süredir devam ettiren Meier, biriken proje materyallerini saklamak için daha geniş bir mekana ihtiyaç duyduğunu ve bu müzenin koleksiyonunu depolama ve toplumla paylaşmak için iyi bir fırsat olduğunu belirtiyor.

Yalın, beyaz tasarımlarıyla bilinen Meier model müzesi için de tamamen beyaz, mimarın estetiğini yansıtan sade bir mekan kurgulamış. Işığın projelerindeki rolüne dikkat çeken Meier, “Doğal ışık bizim projelerimizde beton veya taş kadar değerli bir malzemedir. Müzedeki çeşitli çalışmaları ve modelleri gören izleyiciler bizim ışık takıntımız hakkında bilgi sahibi olacaklardır.” diyor.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
New Jersey, Richard Meier, Richard Meier amerika, Richard Meier amerika müze, Richard Meier çizimleri, Richard Meier kimdir, Richard Meier Model Museum, Richard Meier müze,
 • Sınavlara hazırlıkta Butik dershaneler tercih ediliyor
  Fiyatı ne kadar?
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Iyi günler Efendim.Salih Iseri adim soyadim,bu sene basinda Almanyadan temelli geri dönüs yaptim.Yasim 40 suan bir is ile mesgulum fakat asil tercihim turizm usw,Almancayi kendi dilim gibi yazmasini okumasini bilirim.Insanlarla Kontakt seven biriyim.evli degilim .Eger ihtiyac duyarsaniz benimle temas a girmenizi Rica ederim
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.
 • Küba’nın İlk Lüks AVM’si Açıldı
  Havana'da restoran açıp çalıştırabilirmiyim ?

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları