Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Ressam Pınar Selimoğlu, ‘PhopPart ’ sergisiyle Paris’te

21 Ocak, 2013 | 21:52

Ressam Pınar Selimoğlu, ‘PhopPart ’ sergisiyle Paris'te Ressam Pınar Selimoğlu, ‘PhopPart ’ sergisine Paris’te devam ediyor.

Selimoğlu’nun İstanbul’da ‘PhopPart ’ adıyla başlayan sergi dizisi Paris’te devam ediyor.

İlk gösterimleri; sürekli yenilenen eserlerle, Phoppart İstanbul, New York ve Nancy’de yapılan proje, 10 – 30 Ocak tarihleri arasında Fransa’da PhopPart à Paris ile devam ediyor.

Paris’te La Fayette Caddesi üzerinde yer alan Centre Culturel Anatolie’deki sergide toplam 30 eser yer alıyor.

“Yaşanmışlıkların yeni hayatların özünü oluşturduğunu” söyleyen sanatçı Pınar Selimoğlu, daha önce yaptığı resimleri, çektiği fotoğrafları kısmen veya tamamen, katmanlarla, kolaj ve fotoğraf teknikleriyle yeniden yorumluyor. Phoppart (PHOTOGRAPH, PAINTING PART, ART) konseptiyle oluşturduğu eserleri büyük ilgi gören sanatçı, eserlerini adlandırıp onlar hakkında herhangi bir yorum yaparak insanlarda çağrışım uyandırmayı tercih etmediğini vurguluyor.

“Bir tarafım hayatıma bir anlam, hedef, felsefe, var oluş nedeni gibi kendimi önemli kılacak giysiler ararken, diğer tarafım en ilkel yanlarıyla kendimce kabul edilmek için çırpınıyor” diyen Pınar Selimoğlu; sözcüklerin, kelimelerin bittiği yerde, başka adlandıracak kelime bulamadığı için sanatının başladığını ifade ediyor.

Sanat çalışmalarına 1992 yılında Yavuz Pilevneli ile birlikte seramikle başlayan Pınar Selimoğlu, resime 2000 – 2007 yıllarında Yusuf Taktak, Altan Çelem ve Server Demirtaş ile başladı. 2000 – 2010 yılları arasında Atölye 83’te resim çalışmalarında bulunan ressamı ebru sanatı ile tanıştıran isim ise Erhan Büyükakıncı oldu. Uluslararası Plastik Sanatlar Derneği ve Kadıköy Sanatçılar Derneği üyesi olan Selimoğlu, yurt içinde ve yurt dışında birçok karma sergiye katılarak adını duyurdu. Fotoğraf çekmeye Adil Çocukevi’nde başlayan sanatçı profesyonelleşme yolunda; Çerkes Karadağ, Laleper Aytek, Senem Sinem, İzzet Keribar, Khaled Abul Dahab’la yaptığı workshop’larla ve Sinan Durdu ile çalışmalarıyla ilerliyor.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Çerkes Karadağ, Erhan Büyükakıncı, İzzet Keribar, Khaled Abul Dahab, La Fayette Caddesi, Laleper Aytek, Nancy, New York, Paris, Paris etkinlikler, Paris La Fayette Caddesi, PhopPart, Phoppart İstanbul, PhopPart Paris, PhopPart sergisi, Pınar Selimoğlu, Pınar Selimoğlu Paris, Ressam Pınar Selimoğlu, Senem Sinem, Sinan Durdu,
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.
 • Küba’nın İlk Lüks AVM’si Açıldı
  Havana'da restoran açıp çalıştırabilirmiyim ?
 • İzmir’de Küba Esintileri
  1 Mayısta o muhteşem konserde dinleyiciler arasında ben de vardım.Konser coşkulu ve tam anlamıyla süperdi. Bravo Esemble Cubafonica.''Kuantana mera'' şarkısını söylemelerini rica ettim. Sağolsunlar, bei kırmayıp söylediler. Salondaki 3000 kişi de şarkıya iştirak ederek hep birlikte söyledik.Viva Fidel Castro! Viva Cheguara! Viva Mustafa Kemal Atatürk. İnşallah Kübayı da ziyaret edeceğim.
 • Yunan Adaları Kapıda Vize Uygulaması Karşılıklı Umut Verici
  Merhaba .kapi vizesini nasil ala biliriz.istanbulda oturuyorum

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları