Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Ressam Güneştekin’in eserleri Macaristan’da

04 Ekim, 2014 | 09:23

Ressam Ahmet Güneştekin’in eserleri, 9-12 Ekim’de Macaristan’da bu yıl dördüncüsü düzenlenecek “Art Market Budapest, Uluslararası Çağdaş Sanatlar Fuarı”nda sergilenecek.

Güler Sanat, 9-12 Ekim 2014 tarihleri arasında düzenlenecek Art Market Budapest Uluslararası Çağdaş Sanat Fuarı’nda Ahmet Güneştekin, Istvan Orosz, György Szabo ve Eylül’de Ankara’da sergisi açılan ünlü sanatçı Frigyes König’in çalışmalarını Avrupalı sanatseverlerle buluşturuyor.

Ankara’nın son yıllarda gelişen sanat dünyasının yenilikçi galerilerinden Güler Sanat, bu yıl dördüncüsü düzenlenen “Art Market Budapest, Uluslararası Çağdaş Sanatlar Fuarı” nda Türkiye’yi temsil ediyor. Galeri, Avrupa’nın ve dünyanın sanat nabzını tutan fuar süresince, geçen yıl da temsilciliğini yaptığı; ünlü sanatçımız Ahmet Güneştekin, Macaristan’ın dünyaya açılan sanat penceresi olarak kabul edilen Istvan Orosz, boşluğun düzeni ile insanın bereketini bastırılmış duygularla heykellerinde birleştiren György Szabo ve Macaristan Güzel Sanatlar Akademisi eski rektörü ve şimdiki dekanı Frigyes König’in eserlerini dünyanın çeşitli yerlerinden gelen sanatseverler ile buluşturacak.

2013 yılındaki fuar sergisi ile Macaristan medyasında da geniş yankı bulan Güler Sanat, 2014 yılında Ahmet Güneştekin’in merakla beklenen son dönem eserlerine geniş yer verecek. Güler Sanat standında geçen yıl “Güneşe Açılan Kapılar” başyapıtı Türkiye dışında ilk kez sergilenen ve Macar medyasında ana haber bültenlerine kadar geniş yer bulan Ahmet Güneştekin’in Yüzleşme – İnkar eserinin yanı sıra, Optik Degradeler ve Güneş Patlamaları serisinden çoğu ilk kez sergilenecek Mezopotamya mitolojilerinin çağdaş yorumları Avrupalı sanatseverlerle buluşacak. 2013 yılında Marlborough NY ile de bir anlaşma imzalayan Güneştekin, dikkat çeken New York sergisinden sonra Amsterdam’da ve son olarak Eylül’de açılan Monaco sergisi ile dikkatleri üzerinde topladı.

2013’te Ankara’daki sergisinde ülkemizde de büyük ilgi gören, akıl oyunları ile birleştirdiği anamorfik üslubu çağdaş sanata uyarlayan öncü isim Istvan Orosz’un çalışmaları da Güler Sanat standında yer alacak. Ayrıca 19 Eylül’de Güler Sanat’ta açılan ‘Simyacı’ isimli sergisi Frigyes König’in sanatla bilimi bir Rönesans ustalığıyla harmanladığı eserleri sanatseverlerle buluşacak.

MACARİSTAN TURLARI İÇİN TIKLAYIN

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Ahmet Güneştekin, Ahmet Güneştekin kimdir, Ahmet Güneştekin macaristan, Ahmet Güneştekin resimleri, Art Market Budapest, Güler Sanat, György Szabo, Istvan Orosz, Macaristan, Macaristan fuar, Macaristan sanat, Uluslararası Çağdaş Sanatlar Fuarı,
 • Paris Turizmde Rekor Kırıyor
  Bana göre dünya turizm hareketliliğinin merkezi.Paris' dir.
 • Sınavlara hazırlıkta Butik dershaneler tercih ediliyor
  Fiyatı ne kadar?
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Iyi günler Efendim.Salih Iseri adim soyadim,bu sene basinda Almanyadan temelli geri dönüs yaptim.Yasim 40 suan bir is ile mesgulum fakat asil tercihim turizm usw,Almancayi kendi dilim gibi yazmasini okumasini bilirim.Insanlarla Kontakt seven biriyim.evli degilim .Eger ihtiyac duyarsaniz benimle temas a girmenizi Rica ederim
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları