Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Ressam Güneştekin’in eserleri Macaristan’da

04 Ekim, 2014 | 09:23

Ressam Ahmet Güneştekin’in eserleri, 9-12 Ekim’de Macaristan’da bu yıl dördüncüsü düzenlenecek “Art Market Budapest, Uluslararası Çağdaş Sanatlar Fuarı”nda sergilenecek.

Güler Sanat, 9-12 Ekim 2014 tarihleri arasında düzenlenecek Art Market Budapest Uluslararası Çağdaş Sanat Fuarı’nda Ahmet Güneştekin, Istvan Orosz, György Szabo ve Eylül’de Ankara’da sergisi açılan ünlü sanatçı Frigyes König’in çalışmalarını Avrupalı sanatseverlerle buluşturuyor.

Ankara’nın son yıllarda gelişen sanat dünyasının yenilikçi galerilerinden Güler Sanat, bu yıl dördüncüsü düzenlenen “Art Market Budapest, Uluslararası Çağdaş Sanatlar Fuarı” nda Türkiye’yi temsil ediyor. Galeri, Avrupa’nın ve dünyanın sanat nabzını tutan fuar süresince, geçen yıl da temsilciliğini yaptığı; ünlü sanatçımız Ahmet Güneştekin, Macaristan’ın dünyaya açılan sanat penceresi olarak kabul edilen Istvan Orosz, boşluğun düzeni ile insanın bereketini bastırılmış duygularla heykellerinde birleştiren György Szabo ve Macaristan Güzel Sanatlar Akademisi eski rektörü ve şimdiki dekanı Frigyes König’in eserlerini dünyanın çeşitli yerlerinden gelen sanatseverler ile buluşturacak.

2013 yılındaki fuar sergisi ile Macaristan medyasında da geniş yankı bulan Güler Sanat, 2014 yılında Ahmet Güneştekin’in merakla beklenen son dönem eserlerine geniş yer verecek. Güler Sanat standında geçen yıl “Güneşe Açılan Kapılar” başyapıtı Türkiye dışında ilk kez sergilenen ve Macar medyasında ana haber bültenlerine kadar geniş yer bulan Ahmet Güneştekin’in Yüzleşme – İnkar eserinin yanı sıra, Optik Degradeler ve Güneş Patlamaları serisinden çoğu ilk kez sergilenecek Mezopotamya mitolojilerinin çağdaş yorumları Avrupalı sanatseverlerle buluşacak. 2013 yılında Marlborough NY ile de bir anlaşma imzalayan Güneştekin, dikkat çeken New York sergisinden sonra Amsterdam’da ve son olarak Eylül’de açılan Monaco sergisi ile dikkatleri üzerinde topladı.

2013’te Ankara’daki sergisinde ülkemizde de büyük ilgi gören, akıl oyunları ile birleştirdiği anamorfik üslubu çağdaş sanata uyarlayan öncü isim Istvan Orosz’un çalışmaları da Güler Sanat standında yer alacak. Ayrıca 19 Eylül’de Güler Sanat’ta açılan ‘Simyacı’ isimli sergisi Frigyes König’in sanatla bilimi bir Rönesans ustalığıyla harmanladığı eserleri sanatseverlerle buluşacak.

MACARİSTAN TURLARI İÇİN TIKLAYIN

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Ahmet Güneştekin, Ahmet Güneştekin kimdir, Ahmet Güneştekin macaristan, Ahmet Güneştekin resimleri, Art Market Budapest, Güler Sanat, György Szabo, Istvan Orosz, Macaristan, Macaristan fuar, Macaristan sanat, Uluslararası Çağdaş Sanatlar Fuarı,
 • Küba’nın İlk Lüks AVM’si Açıldı
  Havana'da restoran açıp çalıştırabilirmiyim ?
 • İzmir’de Küba Esintileri
  1 Mayısta o muhteşem konserde dinleyiciler arasında ben de vardım.Konser coşkulu ve tam anlamıyla süperdi. Bravo Esemble Cubafonica.''Kuantana mera'' şarkısını söylemelerini rica ettim. Sağolsunlar, bei kırmayıp söylediler. Salondaki 3000 kişi de şarkıya iştirak ederek hep birlikte söyledik.Viva Fidel Castro! Viva Cheguara! Viva Mustafa Kemal Atatürk. İnşallah Kübayı da ziyaret edeceğim.
 • Yunan Adaları Kapıda Vize Uygulaması Karşılıklı Umut Verici
  Merhaba .kapi vizesini nasil ala biliriz.istanbulda oturuyorum
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Merhabalar ben sitbistanliyim. Ana dilim turkce ve arnavutca ayrica sirpca da biliyorum. 5 yil dir balkan gezi programlari organizasyonu yapmaktayim. Boyle bir elemana ihtiyaciniz varsa benimle iletisime gecmenize rica ederim Ibrahim rustemi Tel. +38163i286419 watsapp wiber ibrahimi_ks@hotmail.com

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları