Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Rengarenk Uzakdoğu

29 Mayıs, 2015 | 09:05

Türk vatandaşlarının vizesiz seyahat edebilmesi Uzakdoğu turlarına olan ilginin her geçen gün artmasına neden oluyor. Seyahatseverler en çok Tayland, Singapur ve tropik adaları tercih ediyorlar.

Uzakdoğu Turlarına ilgi her geçen gün artıyor. Özellikle vizesiz seyahat imkanı sunan ülkelerin sayısının artması ve havayolu şirketlerinin bu destinayolara direkt seferler başlatması turlara olan ilginin en büyük nedeni. Türk seyahatseverler , Uzakdoğu tatili için tercihlerini Tayland, Singapur, Koh Samui, Pattaya ve Phuket’ten yana kullanıyor.

Siyam Kedileriyle ünlü Tayland

Krallıkla yönetilen Tayland’da nüfusun yüzde 90’ı Budizm’e inanıyor. Sınırları Burma, Kamboçya, Laos ve Malezya olan ülke, tapınaklarda beslenen siyam kedileriyle ünlü. Adı Thai dilinde ‘Melekler Şehri’ anlamına gelen Bangkok, ülkenin başkenti. Burada turizme önem veriliyor, turistler saygıyla ve çiçeklerle karşılanıyor. Burada suya dayanıklı bir ağaç olan, yatçılık, mobilya ve havuz sektörünün vazgeçilmez malzemesi tik ağacından çok güzel oymalar, eserler görmek ve/ veya satın almak mümkün. Ülkeyi gezerken bazı davranış şekillerine dikkat etmek gerekiyor. Bir Taylandlı’nın yanında başkasının başını, saçlarını okşamak, ayakla bir şeyi işaret etmek, Thai şekli selamlaşmayı yapmamak ve sunulan bir ikramı kabul etmemek hoş karşılanmaz.

Tayland’da 26 binin üzerinde tapınak bulunuyor. Turla Bangkok’un en ünlü üç tapınağını görebilirsiniz. Birincisi Wat Trimitr yani Altın Buda Tapınağı. Buradaki Buda heykeli saf altından yapılmış, ağırlığı 5.5 ton. Wat Po yani Uzanan Buda Tapınağı, Bangkok’un en büyük ve en eski tapınağı. Wat Benchamabopit ise mermer bir tapınak. Bu büyüleyici tapınak Carrara’nın beyaz İtalyan mermerinden yapılmış. Bangkok, Güneydoğu Asya’daki en hızlı gelişen ve ekonomik açıdan en dinamik şehirlerinden. Asya’nın bu kozmopolit şehrinde mutlaka görmeniz gereken yer ise Yüzen Market.

Güçlü Singapur

Küçük bir şehir devlet olan Singapur, modern dünyanın bütün güzelliklerini içinde barındıran, Asya’nın ekonomisi en güçlü ülkelerinden biri. Singapur sokaklarında dolaşırken bir yanda yol boyunca muhteşem orkideleri diğer yanda gökdelenleri ve ünlü markalara ait mağazaları görmek mümkün. Türünün dünyadaki ilk örneği olan gece safarisi trenle gerçekleştiriliyor. Aslan, kaplan, fil ve daha pek çok vahşi hayvanı, doğal ortamları örnek alınarak kurulmuş alanlarda görmek ve yağmur ormanları bölgesinden geçmek heyecan verici. Singapur’un en büyük adasına ise Faber Tepesi’nden teleferikle ulaşılıyor. Burada ülkenin tarih ve kültürünün balmumu heykellerle anlatıldığı müzeyi gezip sonrasında da kumsalında vakit geçirebilirsiniz.

Pattaya, Phuket ve Koh Samui

Pattaya, Bangkok’un yaklaşık 135 km kadar güneydoğusunda, Tayland Körfezi kıyısında yer alıyor. İdari bakımdan Chonburi iline bağlı olmasına rağmen kendi kendini yöneten özel belediye statüsüne sahip. Şehrin merkezi ve kalbi olarak Walking Street gösterilebilir. Walking Street, şehrin gece hayatının merkezi niteliğinde. Burada her türlü eğlence mekanına rastlayabilirsiniz. Şehirdeki en ucuz ulaşım seçeneklerinden biri olması nedeniyla şehre gelen turistler daha çok ulaşım için pick-up’ları tercih ediyor. Kısa mesafede kullanılan bu araçların ücreti yaklaşık 0,33 dolar.

Ülkenin en büyük adası olan Phuket ise Tayland’da en fazla turistin geldiği bölge olarak tanımlanıyor. Birbirinden güzel beach’leri ile, güneşin tadını doyasıya çıkaracağınız bu adada, keyifli vakit geçirebilmek için birçok alternatif bulunuyor. Bungee jumping ile adrenalinizi en yüksek seviyeye çıkarabilirsiniz. Fillerle yapacağınız trekking ile adanın dört bir yanını keşfedebilir, deniz sporları yaparak, okyanusun tadını çıkarabilir, Thai mutfağını öğrenmek için düzenlenen kurslara katılabilir ve dağ bisikletleriyle tura çıkabilirsiniz. Yağmur ormanlarını görebilir, ananas ve Hindistan cevizlerini yetiştirildikleri yerde yiyebilir ve Uzakdoğu’nun mistik havasına kendinizi kaptırabilirsiniz.

Phuket Adası Turları İçin Tıklayın

Koh Samui, Tayland Körfezi’nde karaya yaklaşık 15 km mesafede yer alan bir ada. Adada yaklaşık 48 bin kişi yaşamakta. Tüm adayı saran Hindistan cevizi ve palmiye ağaçları ile dikkat çeken adada bina yükseklikleri herhangi bir Hindistan cevizi ağacını geçemiyor. Adanın başkenti Nathon. Buradan ana karaya ulaşmak için feribot iskelesi bulunuyor. Havalimanı ise adanın eğlence merkezi Chaweng ile Bangrak arasında. Adanın en güzel sahilleri de Chaweng ve Lamai Beach kıyıları.

Kaynak: Sabah

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Koh Samui, Koh Samui Turu, Pattaya, Phuket, Phuket adası, Phuket Adası turu, Singapur, Singapur turu, Tayland, Tayland Turu, Uzakdoğu, Uzakdoğu gezisi, Uzakdoğu nerelere gidilir, Uzakdoğu Turları, Uzakdoğu turu,

Turizm Yorumları

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları