Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Rekabet Kurumu, TÜRSAB’tan ‘hac ve umre’ savunması istedi!

30 Ağustos, 2018 | 15:40

Rekabet Kurumu, TÜRSAB'tan hac ve umre savunması istedi!

Rekabet Kurumu, TÜRSAB’tan ‘hac ve umre’ savunması istedi. Türkiye Seyahat Acentaları Birliği, hac ve umre acentelerinin önceki başkan Başaran Ulusoy döneminde açtığı haksız rekabet davası ile ilgili savunma verecek.

Türkiye Seyahat Acentaları Birliği, hac ve umre acentelerinin önceki başkan Başaran Ulusoy döneminde açtığı haksız rekabet davası ile ilgili savunma verecek. TÜRSAB, hac umre acentelerinin Ulusoy döneminde açtığı ‘haksız rekabet davası’ ile ilgili 3 Ekim’de savunma verecek.

Rekabet Kurumu, TÜRSAB’tan ‘hac ve umre’ savunması istedi

Rekabet Kurumu’nun resmi sitesinde yapılan açıklamada, “Türkiye Seyahat Acentaları Birliği, TÜRSAB Seyahat Acentaları Hizmetleri Tic. Ltd. Şti., Turser-Tursav Servis Sigorta Acenteliği Ltd. Şti. ve Gulf Sigorta A.Ş. hakkında yürütülen soruşturmanın sözlü savunma toplantısı 3 Ekim 2018 tarihinde yapılacak.” ifadelerine yer verildi.

Hac ve umre acentelerinin başvurusuna konu olan şikayetlerin sıralandığı Rekabet Kurumu açıklamasında, şöyle denildi:

“Türkiye Seyahat Acentaları Birliğinin, Hac ve Umre seyahati düzenleyen acentelerin tur öncesi yaptırmak zorunda olduğu paket tur sigorta poliçesini kendi iştiraki olan bir teşebbüsten almayı zorunlu kılmak, hizmet bedeli adı altında tahsil edilen bedeli bazı acentelerden almayarak ayrımcılığa sebebiyet vermek, Suudi Arabistan’daki taşıma/servis ve yemek hizmetinin de kendisi tarafından belirlenen teşebbüslerden satın alınmasını şart koşmak suretiyle 4054 sayılı Kanun’u ihlal ettiği iddiasını içeren başvuru üzerine yürütülen soruşturmada sözlü savunma aşamasına gelindi. Bahse konu sözlü savunma toplantısı, 3 Ekim 2018 tarihinde saat 14.00’de yapılacak.

Toplantıya katılmak isteyen şikâyetçi ve üçüncü kişilerin, “Rekabet Kurulu Nezdinde Yapılan Sözlü Savunma Toplantıları Hakkında Tebliğ” uyarınca, toplantı konusu ile ilgili menfaat ilişkilerini ortaya koyan bilgi ve belgeleri içeren dilekçeyle 24 Eylül 2018 günü mesai saati sonuna kadar Rekabet Kurumuna başvurmaları gerekmektedir.”

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Başaran Ulusoy, Hac ve Umre seyahati, Rekabet Kurumu, Türkiye Seyahat Acentaları Birliği, Türsab,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları