Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Real Madrid’in yıldızı Ronaldo’ya ülkesinden büyük onur

22 Ocak, 2014 | 08:30

FIFA tarafından yılın futbolcusu seçilen Real Madrid’in yıldız futbolcusu Cristiano Ronaldo, ülkesinden devlet nişanı aldı.

ronaldo-portekiz

Lizbon’daki Cumhurbaşkanlığı sarayında düzenlenen törende, Portekizli denizci Prens Henrique adına verilen haç şeklindeki devlet nişanını Ronaldo’ya, Portekiz Cumhurbaşkanı Anibal Cavaco Silva taktı.

NationalTürk’ün haberine göre, Devlet nişanının, ”Portekiz’in sembolü olup, tüm dünyada ülkesinin adını en iyi şekilde duyurmasından ve genç nesillere örnek teşkil eden kişiliğinden” dolayı Ronaldo’ya verildiği açıklandı. Törene, ”kişisel sebepler” gerekçe gösteren Ronaldo’nun ailesi katılmadı.

ronaldo-real-madrid Ronaldo, ödülü aldıktan sonra yaptığı konuşmada şunları söyledi:

”Cumhurbaşkanının elinden bu ödülü almak benim için büyük bir gurur. Bu onur, bana daha fazla çalışma ve ülkemi hem İspanya’da hem de tüm dünyada en iyi şekilde temsil etmem için büyük motivasyon veriyor. Çok mutluyum ve umarım ilerideki kariyerimde gerek kişisel anlamda gerekse Portekiz için çok daha büyük başarılar elde etmeye devam ederim. Elbetteki bu ödül benim için çok önemli. Bundan gurur duyuyorum. Benim için Portekiz’i en üst seviyede temsil etmek bir ayrıcalıktır. Kariyerimi sonlandırmak için daha önümde zaman var. Bireysel ve takım olarak daha fazla şeyler kazanmak istiyorum. Futbol hayatta en çok sevdiğim şey ve benim hayatım. Yapmak istediğim, daha uzun yıllar futbol oynamaya devam etmek. Dünya Kupası’nı kazanmak bir düş. Zor bir yol olduğunu biliyoruz çünkü her takım kazanmak istiyor ama biz ayaklarımızı yere basarak gideceğiz”.

Söz konusu ödül Ronaldo dışında daha önce Portekizli diğer sporculardan Eusebio (futbolcu), Jose Mourinho (teknik direktör), Carlos Queiroz (teknik direktör), Carlos Lopes (maraton atleti), Rosa Mota (maraton atleti) ve Aurora Cunha’ya (maraton atleti) da verilmişti.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Cristiano Ronaldo, Cristiano Ronaldo Altın Top, Cristiano Ronaldo devler nişanı, Cristiano Ronaldo ödül, Cristiano Ronaldo Portekiz, Cristiano Ronaldo Real madrid, Real Madrid, Real Madrid İspanya, Real Madrid Maçları,
 • Paris Turizmde Rekor Kırıyor
  Bana göre dünya turizm hareketliliğinin merkezi.Paris' dir.
 • Sınavlara hazırlıkta Butik dershaneler tercih ediliyor
  Fiyatı ne kadar?
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Iyi günler Efendim.Salih Iseri adim soyadim,bu sene basinda Almanyadan temelli geri dönüs yaptim.Yasim 40 suan bir is ile mesgulum fakat asil tercihim turizm usw,Almancayi kendi dilim gibi yazmasini okumasini bilirim.Insanlarla Kontakt seven biriyim.evli degilim .Eger ihtiyac duyarsaniz benimle temas a girmenizi Rica ederim
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları