Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Real Madrid’in yıldızı Ronaldo’ya ülkesinden büyük onur

22 Ocak, 2014 | 08:30

FIFA tarafından yılın futbolcusu seçilen Real Madrid’in yıldız futbolcusu Cristiano Ronaldo, ülkesinden devlet nişanı aldı.

ronaldo-portekiz

Lizbon’daki Cumhurbaşkanlığı sarayında düzenlenen törende, Portekizli denizci Prens Henrique adına verilen haç şeklindeki devlet nişanını Ronaldo’ya, Portekiz Cumhurbaşkanı Anibal Cavaco Silva taktı.

NationalTürk’ün haberine göre, Devlet nişanının, ”Portekiz’in sembolü olup, tüm dünyada ülkesinin adını en iyi şekilde duyurmasından ve genç nesillere örnek teşkil eden kişiliğinden” dolayı Ronaldo’ya verildiği açıklandı. Törene, ”kişisel sebepler” gerekçe gösteren Ronaldo’nun ailesi katılmadı.

ronaldo-real-madrid Ronaldo, ödülü aldıktan sonra yaptığı konuşmada şunları söyledi:

”Cumhurbaşkanının elinden bu ödülü almak benim için büyük bir gurur. Bu onur, bana daha fazla çalışma ve ülkemi hem İspanya’da hem de tüm dünyada en iyi şekilde temsil etmem için büyük motivasyon veriyor. Çok mutluyum ve umarım ilerideki kariyerimde gerek kişisel anlamda gerekse Portekiz için çok daha büyük başarılar elde etmeye devam ederim. Elbetteki bu ödül benim için çok önemli. Bundan gurur duyuyorum. Benim için Portekiz’i en üst seviyede temsil etmek bir ayrıcalıktır. Kariyerimi sonlandırmak için daha önümde zaman var. Bireysel ve takım olarak daha fazla şeyler kazanmak istiyorum. Futbol hayatta en çok sevdiğim şey ve benim hayatım. Yapmak istediğim, daha uzun yıllar futbol oynamaya devam etmek. Dünya Kupası’nı kazanmak bir düş. Zor bir yol olduğunu biliyoruz çünkü her takım kazanmak istiyor ama biz ayaklarımızı yere basarak gideceğiz”.

Söz konusu ödül Ronaldo dışında daha önce Portekizli diğer sporculardan Eusebio (futbolcu), Jose Mourinho (teknik direktör), Carlos Queiroz (teknik direktör), Carlos Lopes (maraton atleti), Rosa Mota (maraton atleti) ve Aurora Cunha’ya (maraton atleti) da verilmişti.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Cristiano Ronaldo, Cristiano Ronaldo Altın Top, Cristiano Ronaldo devler nişanı, Cristiano Ronaldo ödül, Cristiano Ronaldo Portekiz, Cristiano Ronaldo Real madrid, Real Madrid, Real Madrid İspanya, Real Madrid Maçları,
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.
 • Küba’nın İlk Lüks AVM’si Açıldı
  Havana'da restoran açıp çalıştırabilirmiyim ?
 • İzmir’de Küba Esintileri
  1 Mayısta o muhteşem konserde dinleyiciler arasında ben de vardım.Konser coşkulu ve tam anlamıyla süperdi. Bravo Esemble Cubafonica.''Kuantana mera'' şarkısını söylemelerini rica ettim. Sağolsunlar, bei kırmayıp söylediler. Salondaki 3000 kişi de şarkıya iştirak ederek hep birlikte söyledik.Viva Fidel Castro! Viva Cheguara! Viva Mustafa Kemal Atatürk. İnşallah Kübayı da ziyaret edeceğim.
 • Yunan Adaları Kapıda Vize Uygulaması Karşılıklı Umut Verici
  Merhaba .kapi vizesini nasil ala biliriz.istanbulda oturuyorum

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları