Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Ramazan öncesi Side’de yerli turist hareketliliği başladı

07 Temmuz, 2012 | 14:57

Okulların kapanması ve Ramazan ayı öncesi Antalya Side’de yerli turist hareketliliği başladı.

Ramazan ayı öncesi kültür ve arkeoloji turuna yönelik bir önceki yıla göre yerli turistte yüzde 4’lük bir artışın olduğunu söyledi.

Son 2 yılda Avrupalı turistlerde olduğu gibi yerli turistlerde de kültür, tarih ve arkeoloji turlarına karşının ilginin arttığını belirten yetkililer, kültür turları kapsamında Ramazan ayına kadar yerli turistleri Perge, Selge, Myra, Letoon, Tlos, Termessos, Telmessos, Olimpos, Sagalassos ve Side Antik Kent’i gezdireceklerini kaydetti.

“Side arkeolojik bakımdan da oldukça zengin bir bölge”

Side deniz, kum ve güneş turizminde farklı kılan en önemli özelliğinin kültür ve arkeolojik zenginliğidir. Seyahat acenteleri tarafından yapılan açıklamalar, “Ramazan öncesi yerli turist hareketliliği kısmen kültür turcuları ve esnafın yüzünü yeni yeni güldürüyor. Yerli turizmde süre çok kısıtlı. Bu süreyi en güzel şekilde değerlendirmeye çalışıyoruz. Yerli turizmde geçen yıla göre yüzde 4’lük bir artış var.” şeklinde.

MATOB Başkanı Cengiz Haydar Barut, bölgedeki otellerin doluluk oranının yüzde 90 seviyesinde olduğunu söyledi.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Antalya, Antalya Otelleri, Antalya Sİde, erge, Letoon, Myra, Olimpos, Sagalassos, Selge, Side, Side Antik Kent, Telmessos, Termessos, Tlos,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları