Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Ramazan Bayramı’nda yurtiçi seyahatin gözdesi İzmir oldu

31 Temmuz, 2014 | 11:21

Türk seyahatseverler, Ramazan Bayramı’nda tercihini bu yılda yurtiçinden yana kullandı. Yurtiçi turlarının gözdesi İzmir olurken yurtdışında ise Barselona zirvede yer aldı.

Türkiye’den bayram tatili için yapılan uçak bileti aramalarında ilk sırayı İzmir alırken, en çok aradığımız yurtdışı şehri ise Barselona oldu. Ayrıca bayram için en çok aranan 10 şehir içerisinde 7 Türk şehrinin yer alması, yurtiçi destinasyonlarının bayram tatiline damgasını vurduğunu gösterdi.

Geçtiğimiz Ramazan Bayramı aramalarıyla bu senenin aramaları karşılaştırıldığında ise Atina % 63’lük bir oranla en çok artış gösteren şehir oldu.

Birçok çalışan Ramazan Bayramı’nda izin alarak tatilini bir haftaya tamamladı. Skyscanner’ın verilerine göre, Türkler Ramazan Bayramı tatili için en çok yurtiçi uçak bileti araması yaptı.

Ramazan Bayramı tatili için en çok İzmir’i aradık

İzmir, yurtiçinde en çok aranan şehir olurken, İzmir’i İstanbul, Bodrum, Antalya ve Trabzon takip etti. En çok aranan 10 destinasyon içerisinde Bodrum, Antalya ve Dalaman’ın yer alması, Türk seyahatseverlerin tatil tercihlerini deniz, kum ve güneşten yana kullandıklarını gösterir gibi. Yurtdışı aramalarında ise Barselona, Londra ve Amsterdam en çok aranan şehirler olarak ilk üç sırayı aldı.

Türklerin pusulası Atina ve Mikonos’u gösterdi

Geçtiğimiz Ramazan Bayramı aramalarıyla bu senenin aramaları karşılaştırıldığında ise Atina ve Mikonos adasının en çok artış gösteren destinasyonlar olması, Türklerin Yunanistan’a olan ilgilerinin giderek arttığını gösteriyor. Yunanistan’ın yakın olması ve bu merkezlerin Türkiye’deki tatil bölgelerine benzemesi bu artışın nedenlerinden biri görülüyor.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Atina, Atina Turu, Atina yunanistan, Barselona, Barselona İspanya, İzmir, İzmir haberleri, İzmir tatil, İzmir turu, Mikonos adası, Mikonos adası haberleri, Mikonos adası turu, Ramazan Bayramı, Ramazan Bayramı izmir, Ramazan Bayramı tatil, Ramazan Bayramı turu,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları