Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Ramada Plaza Oteli mühürlendi

04 Mayıs, 2010 | 13:41

Antalya’da yaklaşık iki aydır faaliyet gösteren Ramada Plaza Oteli, Muratpaşa Belediyesi tarafından iş yeri açma ve çalıştırma ruhsatı olmadığı gerekçesi ile mühürlendi.

Muratpaşa Belediyesi’ne bağlı zabıta ekipleri güvenlik güçleri ile Ramada Otel’e gelerek, yetkililerle kısa bir süre görüşme yaptı.

Görüşme bittikten sonra zabıta görevlileri, içinde yerli ve yabancı turistlerin bulunduğu oteli, 3572 sayılı yasa ve 2005/9207 sayılı yönetmelik uyarınca ”İş yeri açma ve çalışma ruhsatı olmadığı” gerekçesiyle mühürledi.

Muratpaşa Belediyesi ekipleri, Ramada Plaza Oteli hakkında yaklaşık 20 gün önce, müşterilerinin denize girmelerini ve güneşlenmelerini sağlamak amacıyla merdiven ve güneşlenme terası yapımı için falezlerde iş makineleriyle çalışma yaptıkları için tutanak tutmuştu.

Ramada Oteli’nin Avukatı Taylan Karakum konuyla ilgili olarak bir basın toplantısı düzenledi.Avukat Taylan Karakum ”Turizmi Teşvik Yasası kapsamındaki işletmelerin belediyeden iş yeri açma ve çalıştırma ruhsatı alma zorunluluğu yok. Bu nedenle yapılan uygulamayı şirket yönetimi mahkemeye taşıyacak” şeklinde konuştu.

Belediye zabıtalarının, mühürlemeye ilişkin kararı 30 Nisan Cuma günü otel yönetimine tebliğ ettiğini ifade eden Karakum, tebliğin de yasaya göre posta ya da kolluk kuvvetlerince yapılması gerektiğini, belediye zabıtasının ise tebliğ yetkisi olmadığını ifade etti.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Avukatı Taylan Karakum, Muratpaşa Belediyesi, Ramada Oteli Antalya, Ramada Plaza, Ramada Plaza Oteli, Ramada Plaza Oteli Antalya, Ramada Plaza Oteli Mühür, Ramada Plaza Oteli Mühürlendi, Turizm Haberleri,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları