Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Qatar Airways Zanzibar uçuşlarına başlıyor

26 Mart, 2015 | 08:09

Qatar Airways, 1 Temmuz 2015 tarihinden itibaren Zanzibar’a haftada beş defa gerçekleşecek uçuşlar ve Tanzanya’daki Kilimanjaro’ya yapılacak direk uçuşlar ile Afrika’daki ağını genişletmeye devam ediyor.

1 Temmuz 2015 tarihinden itibaren Zanzibar uçuşlarına başlayacak olan Qatar Airways için burası, Dar es Salaam ve Kilimanjaro’nun ardından Tanzanya’daki üçüncü varış noktası olacak.

Zanzibar’a haftada beş defa yapılacak uçuşlar Kilimanjaro üzerinden gerçekleşecek. Şu anda Qatar Airways tarafından Dar es Salaam üzerinden yapılan mevcut Kilimanjaro uçuşları ise 1 Temmuz 2015 tarihinden itibaren Doha’dan Kilimanjaro’ya aktarmasız olarak gerçekleşecek, Kilimanjaro’dan Doha’ya dönüş uçuşları ise Zanzibar üzerinden yapılacak.

Zanzibar uçuşlarının başladığı duyurusunun Doha üzerinden farklı şehirleri birbirine bağlama çabalarını yansıttığını belirten Qatar Airways Group CEO’su Akbar Al Baker sözlerine şöyle devam etti: “Yolcularımıza, tüm dünyadaki heyecan verici varış noktalarına ulaşma imkanları sunuyoruz. Afrika’daki 20. varış noktamız olan Zanzibar ile Afrika kıtasına uçuş yapan en büyük hava yolu şirketlerinden biri olarak varlığımızı güçlendireceğiz.”

Qatar Airways, Tanzanya uçuşlarına 2007 yılında Dar es Salaam uçuşları ile başladı. 2012 yılında hava yolu şirketinin Kilimanjaro uçuşlarını duyurmasıyla Tanzanya operasyonu genişledi.

Hint Okyanusu’ndaki mistik bir baharat adası olan Zanzibar’ın eklenmesi ile birlikte hava yolu şirketinin Afrika Ağında bulunan toplam varış noktası sayısı 20’ye çıkacak. Bu yeni varış noktası, beyaz kumlu plajları, yaban hayatı, zengin kültürü ve çok eskiye uzanan tarihi ile tatil amaçlı seyahat edenlere mükemmel bir ada tatili fırsatı sunuyor.

Qatar Airways’in Afrika’da yayılması kapsamında bir diğer yeni varış noktası 17 Aralık 2015 tarihinden itibaren uçuşların başlayacağı Durban olacak ve bu tarihten itibaren Johannesburg uçuşlarının sayısı da artacak. 1 Ekim 2015 tarihinden itibaren ise, Cape Town uçuşlarının sıklığı artacak.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Kilimanjaro, Kilimanjaro afrika, Kilimanjaro turu, Qatar Airways, Qatar Airways afrika, Qatar Airways CEO, Qatar Airways doha, Qatar Airways haberleri, Qatar Airways uçak bileti, Qatar Airways zanzibar, Tanzanya, Tanzanya afrika, Zanzibar, Zanzibar Adası, Zanzibar Turu,
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.
 • Küba’nın İlk Lüks AVM’si Açıldı
  Havana'da restoran açıp çalıştırabilirmiyim ?
 • İzmir’de Küba Esintileri
  1 Mayısta o muhteşem konserde dinleyiciler arasında ben de vardım.Konser coşkulu ve tam anlamıyla süperdi. Bravo Esemble Cubafonica.''Kuantana mera'' şarkısını söylemelerini rica ettim. Sağolsunlar, bei kırmayıp söylediler. Salondaki 3000 kişi de şarkıya iştirak ederek hep birlikte söyledik.Viva Fidel Castro! Viva Cheguara! Viva Mustafa Kemal Atatürk. İnşallah Kübayı da ziyaret edeceğim.
 • Yunan Adaları Kapıda Vize Uygulaması Karşılıklı Umut Verici
  Merhaba .kapi vizesini nasil ala biliriz.istanbulda oturuyorum

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları