Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Qatar Airways, uçuş sıklığını artırma kararı aldı

22 Nisan, 2015 | 08:09

Qatar Airways, sürekli artan yolcu talebine cevap vermek amacıyla Orta Doğu ve Avrupa’da en popüler 10 varış noktasına yapılan haftalık uçuşların sıklığını arttırmaya karar verdi.

Şu anda dünya genelinde 146 varış noktasına uçuşlar gerçekleştiren hava yolu şirketi, bu ilave uçuşları gelecek birkaç ay içinde iş ve tatil amaçlı seyahat edilen popüler varış noktalarında hayata geçirecek.

16 Mayıs 2015 tarihinden itibaren, hava yolu şirketi uçuş ağındaki yedi varış noktasına yapılan haftalık uçuş sayısını daimi olarak arttıracak. Bu varış noktaları: Taif, Suudi Arabistan; Basra, Irak; Necef, Irak; Gassim, Suudi Arabistan; Ankara, Türkiye; Zagreb, Hırvatistan ve Atina, Yunanistan.

Qatar Airways ayrıca, yolcu yoğunluğunun en yüksek olduğu tatil dönemi olan yaz mevsiminde artan talebi karşılamak amacıyla ilave üç varış noktasına daha yapılan uçuşların sıklığını arttıracak. Bu varış noktaları: İskenderiye, Mısır; Selale, Umman ve Larnaka, Kıbrıs. İskenderiye’ye yapılan haftalık uçuş sayısı, 1 Haziran – 14 Eylül tarihleri arasında 14’e çıkacak, 3 Haziran – 24 Ekim tarihleri arasında Larnaka’ya her gün yapılan uçuşların sayısı arttırılacak ve 13 Temmuz – 4 Ekim tarihleri arasında ise Selale’ye yapılan uçuşlar haftada 13’e çıkarılacak. Bu ilave uçuşlar sadece mevsimlik olacak ve güzergahlar sırasıyla 15 Eylül, 4 Ekim ve 24 Ekim tarihlerinden itibaren normal programlarına geri dönecek.

Taif, Zagreb ve Ankara uçuşlarının sıklıklarında sırasıyla 16 Mayıs, 1 Temmuz ve 3 Temmuz tarihlerinden itibaren daimi artış olacak ve uçuşlar her gün yapılacak. Bu arada, Irak’taki iki varış noktasına sunulan hizmet haftada dörtten sekize çıkacak. 16 Mayıs tarihinden itibaren Basra, 2 Haziran tarihinden itibaren ise Necef uçuşlarının sıklığı artacak. 17 Temmuz tarihinden itibaren ise Gassim uçuşları haftada 10’a çıkacak.

Uçuş sıklıklarındaki en önemli artış, 1 Haziran tarihinde Atina’ya ilave bir günlük uçuş eklenmesiyle gerçekleşecek. Böylece, bu popüler tatil noktasına yapılan haftalık uçuşların sayısı 14’ten 21’e çıkacak.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Qatar Airways, Qatar Airways ankara, Qatar Airways avrupa, Qatar Airways dubai, Qatar Airways orta doğu, Qatar Airways uçak bileti, Qatar Airways uçuşları,
 • Paris Turizmde Rekor Kırıyor
  Bana göre dünya turizm hareketliliğinin merkezi.Paris' dir.
 • Sınavlara hazırlıkta Butik dershaneler tercih ediliyor
  Fiyatı ne kadar?
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Iyi günler Efendim.Salih Iseri adim soyadim,bu sene basinda Almanyadan temelli geri dönüs yaptim.Yasim 40 suan bir is ile mesgulum fakat asil tercihim turizm usw,Almancayi kendi dilim gibi yazmasini okumasini bilirim.Insanlarla Kontakt seven biriyim.evli degilim .Eger ihtiyac duyarsaniz benimle temas a girmenizi Rica ederim
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları