Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Qatar Airways sosyal medyada en çok beğenilen küresel hava yolu şirketi oldu

30 Aralık, 2014 | 08:24

Qatar Airways, sosyal paylaşım sitesi Facebook’ta 8 milyondan fazla takipçiye ulaşarak “En Çok Beğenilen” Küresel Hava Yolu Şirketi oldu.

İki ay önce New York’ta düzenlenen 5. SimpliFlying Ödülleri’nde, Gelişen Platformların En İyi Kullanımı ödülünü alan Qatar Airways, yalnızca iki yılda Facebook fanlarını yaklaşık %2,560 oranında arttırdı.

Qatar Airways’in en çok beğenilen küresel hava yolu şirketi olmaya doğru istikrarlı tırmanışı fanlarıyla online iletişiminin artması, bölgelere düzenlediği özel promosyonlar ve FC Barcelona’yla olan küresel iş birliğiyle gelişti. Yeni rotalarda başlayan uçuşlarla birlikte; Londra, Paris, Bangkok uçuşlarına A380’in katılması ve dünyada ilk müşteri olarak kendisinin kullanacağı A350 XWB’nin yakın bir zamanda gelişini bekliyor olmasıyla fan edinmenin yanı sıra yakından takip edilmeye başladı.

Qatar Airways Group CEO’su Akbar Al Baker, Qatar Airways olarak dijital meydanın işleri üzerindeki önemini bildiklerini belirtirken sözlerine şöyle devam etti: “Fanlarımız ile bağ kurmak için kullandığımız yeni ve yaratıcı yollar kurulan bağın seviyesini yükseltirken, bir yandan müşteri hizmetleri alanında ön sıralarda yer almamızı, diğer yandan da yolcularımızın ihtiyaçlarıyla temas halinde bulunmamız ve sürekli olarak onlara uyum sağlamamızı sağlıyor. Facebook’ta hızla en çok beğeni alan hava yolu şirketi olmamız yolcularımızın da bunu desteklediğini gösteriyor.”

Qatar Airways Pazarlama ve Kurumsal İletişimler Kıdemli Başkan Yardımcısı Salam Al Shawa ise: “18 aydan kısa bir süre içinde 49.uncu sıradan 1.inci sıraya yükselmiş olmaktan büyük bir gurur duyuyoruz. Bu süre boyunca, geleneksel medyanın karşısında önemi giderek artan sosyal medyaya ayak uydurarak ve takipçilerimizle aktif iletişim kurarken aynı zamanda kaliteli içerikler de yaratmaya odaklanarak 8.000.000’dan fazla fan edindik” dedi.

Qatar Airways yolcularıyla iletişim kurmak, onlara yardımcı olmak ve bilgi vermek için yine ilk sırada yer aldığı Pinterest, Instagram (ikinci sırada) ve Linkedin (dördüncü sırada) de dahil olmak üzere 12 adet sosyal medya kanalını kullanıyor.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Akbar Al Baker, Bangkok, Bangkok Qatar Airways, Bangkok Turu, Bangkok uçak, Paris, Qatar Airways, Qatar Airways barcelona, Qatar Airways CEO Akbar Al Baker, Qatar Airways facebook, Qatar Airways haberleri, Qatar Airways Londra, Qatar Airways uçak, Qatar Airways uçakları, Qatar Airways uzakdoğu,

Turizm Yorumları

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları