Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Qatar Airways Hindistan pazarına giriyor

23 Mart, 2016 | 12:17

Qatar Airways Hindistan pazarına giriyor Doha merkezli ulusal hava yolu şirketi Qatar Airways, Avrupa’dan sonra Hindistan pazarına da giriyor.

Dünyanın en hızlı büyüyen hava yollarından Qatar Airways, Avrupa pazarından sonra Hindistan pazarında da bir havayolu ile ortaklık kurmaya hazırlanıyor.

Kokpit.aero’dan Fatih Yılmaz’ın haberine göre; Haydarabad şehrinde geçen hafta gerçekleştirilen India Airshow’da konuşan Qatar Airways’in CEO’su Akbar Al Baker, IndiGo havayolunun hissedarlarına hitaben, kimseyi zorla hisse satmaya zorlayamayacaklarını ancak Qatar Airways olarak IndiGo Airlines’la ortaklık yapmayı çok istediklerini söyledi.

British Airways ve Iberia Havayolları’nın dahil olduğu IAG Group’da yüzde 10, Heathrow Havalimanı’nda yüzde 20 hissesi bulunan Doha merkezli havayolunun İtalyan Meridiana Airlines’ın yüzde 49’unu almak için yaptığı görüşmelerde de sona gelinmek üzere. Qatar’ın IndiGo planı gerçekleşirse, Avrupa’da yaptığı satın alma ve ortaklıklardan sonra ilk kez Hindistan’a da açılmış olacak.

Hindistan’a en çok yolcu taşıyan hava yolu şirketi IndiGo

Geçen yıl Ekim ayında havayolunun satışa çıkarılan yüzde 10 hissesi 449 milyon dolara çıkmış, şirketin piyasa değeri 4.2 milyar dolar olarak belirlenmişti. Asya’nın en büyük üçüncü düşük maliyetli havayolu olan IndiGo, son yedi yılda sürekli kar açıklayan bir havayolu. Hindistan’ın en çok yolcu taşıyan havayolu olan IndiGo’nun yüzde 35.6’lık bir Pazar payı var. 40 noktaya günde 679 sefer düzenleyen havayolu Delhi, Bombay ve Kalkuta şehirlerini hub olarak kullanıyor. Geçen yıl 2.1 milyar dolar gelir elde eden havayolu 190 milyon dolar kar açıklamıştı.

Qatar Airways’in körfezdeki rakipleri Etihad ve Emirates’in Hindistan’ın milli havayolu Jet Airways’de hisseleri bulunuyor.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
British Airways, Heathrow Havalimanı, Hindistan, Hindistan uçak, İberia Havayolları, İndigo, IndiGo Hindistan, Qatar Airways, Qatar Airways Hindistan,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları