Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Qatar Airways filosunu genişletmeye devam ediyor

28 Ocak, 2015 | 07:54

Qatar Airways filosunu genişletmeye devam ediyor. Şirketin sipariş ettiği 80 adet A350 XWB uçağından ilki evine ulaştı.

Qatar Airways Group CEO’su Akbar Al Baker, 07 Ocak 2015 tarihinde, hava yolu şirketinin merkezinin yer aldığı Doha Uluslararası Havalimanı’nın Premium Terminalinde, dünyanın ilk A350 XWB uçağının teslim alınması nedeniyle 150’den fazla uluslararası medya kuruluşu için Doha’da bir basın toplantısı düzenledi.

Toplantıya, şirketin sipariş ettiği ilk A350 XWB’yi görmek için Katar’a gelen 150’den fazla uluslararası medya kuruluşu katıldı.

Basın toplantısına Akbar Al Baker ile birlikte Airbus İdari Başkan Yardımcısı ve Programlar Başkanı Didier Evrard ile Rolls-Royce Civil Large Engines Başkanı Eric Schulz da katıldı. Her ikisi de Aralık ayında uçağın Airbus tarafından Qatar Airways’e teslim edilmesi esnasında Toulose’daki Airbus Teslimat Merkezinde yapılan törene de katıldı.

A350 XWB ile uçuşlara başlamaya hazır olduklarını belirten Qatar Airways Group CEO’su Akbar Al Baker, sözlerine şöyle devam etti:

“Genişleyen filomuz ile sunduğumuz hizmetleri yeni bir seviyeye taşımaktan ve modern bir tasarıma sahip, teknolojik olarak geliştirilmiş, rahat bir uçak olan A350 XWB gibi harika bir uçağın daha Qatar Airways filosuna katılmasından dolayı gurur duyuyoruz.”

 

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Akbar Al Baker, Doha Havalimanı, Doha katar, Doha Uluslararası Havalimanı, Qatar Airways, Qatar Airways CEO Akbar Al Baker, Qatar Airways doha, Qatar Airways filo, Qatar Airways Group CEO, Qatar Airways uçakları,
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.
 • Küba’nın İlk Lüks AVM’si Açıldı
  Havana'da restoran açıp çalıştırabilirmiyim ?
 • İzmir’de Küba Esintileri
  1 Mayısta o muhteşem konserde dinleyiciler arasında ben de vardım.Konser coşkulu ve tam anlamıyla süperdi. Bravo Esemble Cubafonica.''Kuantana mera'' şarkısını söylemelerini rica ettim. Sağolsunlar, bei kırmayıp söylediler. Salondaki 3000 kişi de şarkıya iştirak ederek hep birlikte söyledik.Viva Fidel Castro! Viva Cheguara! Viva Mustafa Kemal Atatürk. İnşallah Kübayı da ziyaret edeceğim.
 • Yunan Adaları Kapıda Vize Uygulaması Karşılıklı Umut Verici
  Merhaba .kapi vizesini nasil ala biliriz.istanbulda oturuyorum

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları