Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Qatar Airways filosunu genişletmeye devam ediyor

28 Ocak, 2015 | 07:54

Qatar Airways filosunu genişletmeye devam ediyor. Şirketin sipariş ettiği 80 adet A350 XWB uçağından ilki evine ulaştı.

Qatar Airways Group CEO’su Akbar Al Baker, 07 Ocak 2015 tarihinde, hava yolu şirketinin merkezinin yer aldığı Doha Uluslararası Havalimanı’nın Premium Terminalinde, dünyanın ilk A350 XWB uçağının teslim alınması nedeniyle 150’den fazla uluslararası medya kuruluşu için Doha’da bir basın toplantısı düzenledi.

Toplantıya, şirketin sipariş ettiği ilk A350 XWB’yi görmek için Katar’a gelen 150’den fazla uluslararası medya kuruluşu katıldı.

Basın toplantısına Akbar Al Baker ile birlikte Airbus İdari Başkan Yardımcısı ve Programlar Başkanı Didier Evrard ile Rolls-Royce Civil Large Engines Başkanı Eric Schulz da katıldı. Her ikisi de Aralık ayında uçağın Airbus tarafından Qatar Airways’e teslim edilmesi esnasında Toulose’daki Airbus Teslimat Merkezinde yapılan törene de katıldı.

A350 XWB ile uçuşlara başlamaya hazır olduklarını belirten Qatar Airways Group CEO’su Akbar Al Baker, sözlerine şöyle devam etti:

“Genişleyen filomuz ile sunduğumuz hizmetleri yeni bir seviyeye taşımaktan ve modern bir tasarıma sahip, teknolojik olarak geliştirilmiş, rahat bir uçak olan A350 XWB gibi harika bir uçağın daha Qatar Airways filosuna katılmasından dolayı gurur duyuyoruz.”

 

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Akbar Al Baker, Doha Havalimanı, Doha katar, Doha Uluslararası Havalimanı, Qatar Airways, Qatar Airways CEO Akbar Al Baker, Qatar Airways doha, Qatar Airways filo, Qatar Airways Group CEO, Qatar Airways uçakları,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları