Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Qatar Airways, şirket tarihideki en büyük uçak siparişini verdi

22 Temmuz, 2014 | 14:39

Qatar Airways, 100 adet Boeing 777-9X siparişi ile havayolu şirketi tarihindeki en büyük uçak siparişine imza attı. Uçakların toplam değeri liste fiyatı üzerinden yaklaşık 40 milyar dolar.

Ticari jetliner tarihinin en büyük ürün lansmanının bir parçası olan 777X modelinin siparişi ilk kez 2013 Dubai Airshow’da duyuruldu.

Qatar Airways bunun yanı sıra dört adet de 777 kargo uçağı siparişi verdi. Bu uçakların değeri ise 3 milyar dolar.

Qatar Airways CEO’su Akbar Al Baker şirketin başarılı bir filo programı oluşturduğunu kaydetti ve sözlerine şöyle devam etti: “Yapılan bu son duyurular, simge haline gelmiş beş yıldızlı hizmetimizi sunmak amacıyla kaliteli ekipmana yatırım yaptığımızı gösteriyor. Boeing 777, filomuzun önemli bir bileşeni ve yeni nesil 777-9X modeli ile filomuzu genişletmeyi dört gözle bekliyoruz.”

Boeing 777-9X rakip uçaklardan %12 daha fazla yakıt verimliliğine sahip. 777X’in tasarımı devam ediyor ve üretiminin 2017 yılında başlaması, ilk teslimatın ise 2020 yılında yapılması planlanıyor.

777X için bugüne kadar dünya genelinde yalnızca altı müşteriden 300 sipariş toplandı.

17 yıldır faaliyet gösteren Qatar Airways, günümüzde 134 uçaktan oluşan modern filosu sayesinde; Avrupa, Orta Doğu, Afrika, Asya Pasifik Kuzey Amerika ile Güney Amerika’da iş ve tatil amaçlı seyahat edilen önemli 144 noktaya uçuşlar gerçekleştiriyor.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Akbar Al Baker, Boeing 777-9X, Qatar Airways, Qatar Airways CEO, Qatar Airways CEO Akbar Al Baker, Qatar Airways haberleri, Qatar Airways uçak,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları