Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Qatar Airways, Doha-Auckland arasında dünyadaki en uzun mesafeyi uçacak

30 Mart, 2016 | 10:17

Qatar Airways Doha Auckland Katar merkezli ulusal hava yolu Qatar Airways, Doha-Auckland arasında dünyadaki en uzun mesafeyi uçacak.

Dünyanın en büyük sivil havacılık şirketlerinden Qatar Airways, uçuş ağına 4 kıtada, 14 yeni varış noktası ekledi. Yeni hatlar arasında, Katar’ın başkenti Doha ile Yeni Zelanda’nın en popüler şehri Auckland arasında 3 Kasım’da başlayacak ve dünyanın en uzun direkt uçuşu olacak 14 bin 500 kilometrelik güzergah da bulunuyor.

Qatar Airways CEO’su Akbar Al Baker, Boeing 777 tipi uçaklarla yapılacak bu uçuşun süresinin 18 saat 34 dakika olacağını söyledi. Euronews’da yer alan habere göre; Akbar Al Baker sözlerine şöyle devam ediyor:

“Aralarında Tayland’da Krabi’nin ve ayrıca Seyşel’in de olduğu 14 yeni uçuş noktası açıkladık. Namibya’nın başkenti Windhoek’e de Finlandiya’ya da uçacağız. Orta ve Doğu Avrupa’ya, Güneydoğu Asya’nın bazı bölgelerini de genişleyeceğimiz alanlara dahil ettik.”

Qatar Airways, Ermenistan’ın başkenti Erivan ile Avustralya’nın en kalabalık şehirlerinden Adelaide’a Mayıs ayında, Amerika Birleşik Devletleri’nin Georgia eyaletinin en büyük şehri Atlanta’ya da Haziran ayından itibaren seferlerine başlayacak.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Doha, Katar, katar doha, Qatar Airways, Qatar Airways doha, Qatar Airways uçak bileti,

Turizm Yorumları

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları