Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Qatar Airways, Baharat Adası Zanzibar’a uçuyor!

04 Temmuz, 2015 | 11:44

Doha merkezli havayolu şirketi Qatar Airways, Tanzanya’daki üçüncü varış noktası olan Zanzibar ile Doğu Afrika’daki yayılmasına devam ediyor.

Qatar Airways, Dar-es-Salaam ve Kilimanjaro’dan sonra Tanzanya’daki üçüncü varış noktası olan Baharat Adası Zanzibar ile birlikte bu yıl uçuş ağına ikinci yeni varış noktasını da ekledi.

Qatar Airways Kilimanjaro üzerinden haftada beş defa Zanzibar’a uçuş düzenlemeye başlayacak ve 1 Ekim 2015 tarihinden itibaren iki uçuş daha ekleyerek haftanın her günü uçuş yapmış olacak. Bunun yanı sıra yolcular Zanzibar’a haftada üç defa aktarmasız, dört defa da Kilimanjaro üzerinden uçabilecekler. Tanzanya Turları İçin Tıklayın

İlk uçuşa katılan Qatar Airways CEO’su Marwan Koleilat bu en son rotanın hava yolu şirketi için önemli bir başka kilometre taşı olduğunu belirtti ve sözlerine şöyle devam etti: “Bu sayede şirketimiz Afrika’daki 20. ve dünyadaki 148. varış noktasını hizmete soktu.”

“Turistlerin cazibe merkezi olan Zanzibar’ın popülerliği giderek artıyor ve zaman geçtikçe daha çok kişi bu muhteşem kültür kombinasyonunu keşfetmeye geliyor. Qatar Airways de daha fazla insana bu harika adaya seyahat etme fırsatı sağlayabilmekten dolayı gurur duyuyor.”

Zanzibar Alt Yapı ve İletişim Bakanı Juma Duni Haji ise Qatar Airways’i Zanzibar’da görmenin kendileri için büyük bir zevk ve gurur olduğunu belirtti ve sözlerine şöyle devam etti: “Bu küresel hava yolu şirketinin Afrika’daki yeni varış noktası olarak Zanzibar’ı seçmesinden dolayı çok memnunuz ve adamıza daha fazla yatırım getirmek, ticareti ve turizmi geliştirmek için Qatar Airways ekibiye birlikte çalışmayı dört gözle bekliyoruz.”

Qatar Airways’in Afrika’daki varış noktalarının içerisinde zengin ve çeşitli bir grup şehir bulunuyor. Bunlar: Nairobi, Entebbe, Kigali, Lagos, Johannesburg, Cape Town, Addis Ababa, İskenderiye, Cezayir, Asmara, Kahire, Kazablanka, Cibuti, Hartum ve El-Uksur. Baharat Adası Zanzibar’da Ramazan Bayramı İçin Tıklayın

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Baharat Adası Zanzibar, Dar-es-Salaam, Kilimanjaro, Qatar Airways, Qatar Airways zanzibar, Tanzanya, Tanzanya afrika, Tanzanya turu, Zanzibar, Zanzibar afrika, Zanzibar Turu, Zanzibar uçak bileti,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları