Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

PWA Windsurf Dünya Kupası başladı

19 Ağustos, 2013 | 10:40

pegasus-ruzgar-sorf-dunya-kupası Dünyanın en iyi rüzgar sörfçülerinin katılımı ile Pegasus Hava Yolları ana sponsorluğunda bu yıl 7. si düzenlenen Pegasus Airlines PWA Windsurf Dünya Kupası, resmi açılış korteji ile başladı.

Alaçatı Belediye Başkanı Muhittin Dalgıç ve PWA Başkanı Jimmy Diaz’ın da bulunduğu Açılış Kortejine ABD, Avustralya, Fransa ve İtalya başta olmak üzere 20 ülkeden Pegasus Airlines PWA Windsurf Dünyası’na katılan dünyaca ünlü sörfçüler de eşlik etti.

Kortej, efsanevi rüzgar sörfçülerinin ülke bayraklarıyla Alaçatı sokaklarında müzik eşliğinde yürümeleriyle devam ettikten sonra mükemmel bir DJ performansıyla sona erdi.

Pegasus Airlines PWA Windsurf Dünya Kupası İlk Yarışları 19 Ağustos’ta

Alaçatı Beach Resort’ta 19 Ağustos sabahı düzenlenecek ilk yarışla başlayacak olan Pegasus Airlines PWA Windsurf Dünya Kupası’nda 1 hafta boyunca slalom kategorisinde Erkeklerde Kore ve Costa Brava’dan sonra 3. ayak, Bayanlarda ise Kore’den sonra final olan ikinci ayak yarışları gerçekleştirilecek.

Dünyanın en hızlı sörfçülerinin rüzgar aşkına dalgalarla yarışacağı kupa, hafta boyunca sürecek keyifli aktivitelerin ardından 24 Ağustos günü gerçekleştirilecek final yarışları ve ödül töreniyle sona erecek.

Pegasus Airlines PWA Alaçatı yarışlarına, dünyanın en iyi Slalom Windsurfçüleri’nden efsane sporcu, 41 kez dünya şampiyonu olan Björn Dunkerbeck ve beş kez üst üste dünya şampiyonluğu ünvanına sahip Antoine Albeau ile kadınlar kategorisinde 2012 PWA Kadınlar Dünya Şampiyonu Valerie Arrighetti ve 2012 Dünya 2.’si Karin Jaggi gibi windsurf ustaları başta olmak üzere dünyanın en iyi sörf yarışçıları katılıyor. Milli sörfçülerimiz Çağla Kubat ve Dilara Uralp gibi isimler de 55.000 €’luk ödül için mücadele edecek.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Çağla Kubat, Dünya Kupas, Pegasus Airlines, Pegasus Airlines PWA Windsurf, Pegasus Hava Yolları, Pegasus Hava Yolları sörf, PWA Windsurf, PWA Windsurf Dünya Kupası,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları