Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Putin, Arktik bölgesinde iklim değişikliklerini inceledi

24 Ağustos, 2010 | 10:07

Rusya Başbakanı Vladimir Putin, Lena-2010 adı verilen Rus-Alman bilim adamlarından oluşan bir heyetle Arktik bölgesi çevresi, uzak doğu Sibirya’nın geniş arazileri üzerinde bilimsel çalışmalara katıldı.

Bilim adamları ile birlikte topraktan örnek toplayan Putin’e bölgede bulunan mamut iskeletlerinden parçalar gösterildi. Rusya’da yaz döneminde aşırı sıcaklar nedeni ile ortaya çıkan yangınları hatırlatan Putin, mevsim değişikliklerini bu yıl çok daha iyi anladıklarını söyledi. Bölgede bulunan meteoroloji istasyonunu da ziyaret eden Rusya Başbakanı, görevlilerle birlikte çay içerek sohbet etti. Önümüzdeki günlerde de bölgedeki çalışmalarını sürdürmesi beklenen Putin, Petropavlovsk-Kamchatsky’de bulunan Norilsk Nickel’in ana üretim fabrikalarında incelemelerde bulunacak.

1998’de inşa edilen santralde bilim adamları ile bir toplantı düzenleyen Rusya Başbakanı, “İklim değişiyor. Yangınlarla karşılaşınca bu yıl bunu çok daha iyi anladık” dedi. Yerkürenin de yaşayan bir varlık olduğunu, bazen insan eliyle zarar verildiğini ifade eden Putin, “Değişiklikler insan eli ile gerçekleşiyor. Bundan 10 bin yıl önce bölgede mamutlar yaşıyordu. Küresel ısınma denizlerin seviyesinin yükselmesine neden oldu ve bölgede yaşayan canlılar için yiyecekler azaldı” değerlendirmesinde bulundu.

Putin’in uçağı kötü hava koşulları nedeniyle Norilsk’e inemezken, Khatanga bölgesine iniş yaptı. Piyasa değeri 32 milyar doları bulan Norilsk’in devlet tarafından kontrol edilmesi ve ekonomik kriz sonrası süreçte modernleşme çalışmaları ele alınacak. Rusya Başbakanı’nın bilim adamlarına Doğu Sibirya bölgesinde petrol, doğalgaz, altın ve elmas gibi madenlerin toplam değerinin 5 trilyon doları bulduğunu söylediği kaydediliyor.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Arktik bölgesi, Arktik bölgesi Araştırma, Putin, Rusya Başbakanı, Rusya Başbakanı Vladimir Putin, Turizm Haberleri, Vladimir Putin,
 • Sınavlara hazırlıkta Butik dershaneler tercih ediliyor
  Fiyatı ne kadar?
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Iyi günler Efendim.Salih Iseri adim soyadim,bu sene basinda Almanyadan temelli geri dönüs yaptim.Yasim 40 suan bir is ile mesgulum fakat asil tercihim turizm usw,Almancayi kendi dilim gibi yazmasini okumasini bilirim.Insanlarla Kontakt seven biriyim.evli degilim .Eger ihtiyac duyarsaniz benimle temas a girmenizi Rica ederim
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.
 • Küba’nın İlk Lüks AVM’si Açıldı
  Havana'da restoran açıp çalıştırabilirmiyim ?

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları