Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

PTT drone ile Bostancı-Adalar arasında kargo taşıyacak!

17 Eylül, 2018 | 11:39

PTT drone ile Bostancı-Adalar arasında kargo taşıyacak!

PTT drone ile Bostancı-Adalar arasında kargo taşıyacak. Drone ile kargo taşımacılığına hazırlanan PTT, Teknofest’te düzenleyeceği gösteri uçuşunun ardından ilk taşıma amaçlı denemesini Bostancı-Adalar arasında yapacak.

PTT taşımacılıkta yeni bir boyuta geçiyor! Drone ile kargo taşımacılığına hazırlanan PTT, Teknofest’te düzenleyeceği gösteri uçuşunun ardından ilk taşıma amaçlı denemesini Bostancı-Adalar arasında yapacak.

PTT drone ile Bostancı-Adalar arasında kargo taşıyacak!

Sapanca Gölü üzerinde de deneme uçuşu yapılması planlanırken, her iki uçuş için de izin süreçlerinin devam ettiği öğrenildi.

PTT Genel Müdürü Kenan Bozgeyik’in geçtiğimiz sene duyurduğu, drone ile taşımacılık projesinde artık son aşamaya gelindi. Bir süredir PTT ile birlikte çalışan drone üreticisi Altınay firması, taşımacılıkta kullanılacak drone’u ilk kez SAHA EXPO 2018’de görücüye çıkartırken, PTT de 20 Eylül’de Teknofest’e katılarak, bu drone’u ilk kez gösteri amaçlı uçuracak.

Bostancı’dan Adalar’a!

PTT’nin ilk kez kargo taşımacılığını ise su üstünde yapılacak. Önümüzdeki günlerde Bostancı’dan drone’a yüklenecek zarf, havalandıktan sonra Adalar’da belirlenen bir adrese ulaşacak.

PTT, aynı zamanda Sapanca Gölü üzerinde de drone’la kargo taşıyacak. Her iki uçuşla ilgili izin süreçlerinin devam ettiği öğrenilirken, ilk denemelerde su üstünün, güvenlik amacıyla tercih edildiği öğrenildi.

Tek merkezden kontrol edilecek

Test uçuşlarının başarılı bir şekilde sonuçlanması halinde birden fazla drone, coğrafi şartları uygun olan yerlerde ya da özellikle ürünlerde veya ulaşımda sorun olan yerlerde kullanılacak.

Türk mühendislerin geliştirdiği yerli ve milli olma özelliğini taşıyan drone’lar otonom sürüş özelliğiyle tek bir merkezden kontrol edilebilecek. Böylece taşımacılıkta kullanılacak drone’lar hedefe ulaştıktan sonra kalkış yaptıkları bölgeye kumanda edilmeye gerek kalmadan dönebilecek.

PTT Genel Müdürü Kenan Bozgeyik, drone’la kargo taşımacılığı projesini ilk kez geçen yıl Kasım ayında uluslararası e-ticaret konferansında duyurmuştu. Bozgeyik, “Biz bu teknolojiyi biliyoruz. İstanbul trafiğini düşündüğünüzde iki saatte ulaşamadığınız yere yarım saatte ulaşabilir hale geleceğiz” açıklamasında bulunmuştu.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Bostancı-Adalar, PTT, PTT Drone, PTT Genel Müdürü Kenan Bozgeyik, PTT Kargo, SAHA EXPO 2018, Teknofest,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları