Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Profesyonellerin favori destinasyonu İtalya

13 Ocak, 2014 | 11:32

italya-turlari Hilton HHonors, Türkiye’de yaşayan profesyonellerin uzun süreli tatil alışkanlıklarını inceleyen bir araştırma yaptı. Araştırmaya göre, profesyonellerin favori destinasyonu İtalya oldu.

1000 kişinin katılımıyla gerçekleştirilen araştırmada, Mola Senesi imkanı verilse ortalama 3,5 ay tatil yapacaklarını belirten profesyonellerin favori destinasyonu ise İtalya oldu.

ORTA YAŞLILAR DÜNYAYI GEZMEK İSTİYOR

Katılımcıların yarısından fazlası 30’lu yaşların uzun bir izin kullanmak için en iyi zaman olduğunu kabul etse de, araştırmaya göre profesyonellerin üçte biri önümüzdeki birkaç yıl içerisinde böyle bir ara vermek istiyor. Orta yaşlı profesyoneller dünyayı gezmek isterken, daha yaşlı çalışanlar aileleriyle zaman geçirmek için izin almak istiyor. Uzun süreli izin almak isteyenler için deneyimler çok önemli; en çok yapmak istedikleri faaliyetler arasında kültürel turlar, festivaller ve trekking bulunuyor.

TÜRKLERİN FAVORİSİ İTALYA

Ankete katılan profesyonellerin büyük çoğunluğu, uzun süreli izin aldıklarında Türkiye’de kalmak yerine yurtdışına seyahat etmeyi tercih edeceklerini açıkladı.

En favori destinasyonlar:

1. İtalya, %40.15

2. Avustralya, %32.67

3. İspanya, %32.67

4. Japonya, %31.19

5. Dubai, %30.03

6. Fransa, %29.40

7. Kanada, %25.71

8. Mısır, %25.61

9. Karayipler, %23.60

10. Türkiye, %23.50

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Avustralya, Avustralya tatil, Hilton HHonors, Hilton HHonors araştırma, İtalya, İtalya Haberleri, İtalya tatil, İtalya Turları, nerede tatil yapılır, tatil tercihi, Turizm Haberleri, türklerin tatil tercihi, Venedik, Venedik italya,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları