Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Prof. Dr. Gülümser Heper: Küba’da çoğu hastalık yok!

31 Temmuz, 2018 | 14:00

Prof. Dr. Gülümser Heper: Küba'da çoğu hastalık yok!

Türkiye’deki sağlık sorununa ışık tutan Prof. Dr. Gülümser Heper, “Yıllardır doktorum, ilaçla iyileşen hastaya rastlamadım. Küba’da çoğu hastalık yok” açıklamasıyla gündeme oturdu.

Mehmet Ali Önel yönetimindeki A Haber’de yayınlanan Deşifre Programı’nda konuşan Kardiyolog Prof. Dr. Gülümser Heper, “Yıllardır doktorum, ilaçla iyileşen hastaya rastlamadım” ifadelerini kullandı.

Prof. Dr. Ahmet Özdoğan, Prof. Dr. Zeki Kılıçaslan, Prof. Dr. Ahmet Rasim Küçükusta, Prof. Dr. Gülümser Heper ve Prof. Dr. İlknur Aslanoğlu’nun konuk olduğu programda, hastaların nasıl müşteri olarak görüldüğü, küresel tıp endüstrisi ve ilaç kartellerinin, dünya sağlık sistemine nasıl yön verdiği çok çarpıcı tespitlerle gözler önüne serildi.

Prof. Dr. Gülümser Heper: Küba’da çoğu hastalık yok

Hasta mıyız? Yoksa müşteri mi? sorusunun yanıtının arandığı programda Kardiyolog Prof. Dr. Gülümser Heper’in açıklamaları gündeme oturdu.

WTS kalitesi ve güvencesiyle Küba Turları sizi bekliyor.

Prof. Dr. Gülümser Heper programda, “Yıllardır doktorum, ilaçla iyileşen hastaya rastlamadım, ilaçlar hastalığı bir süreliğine uyutuyor, hastalık sonra tekrar nüksetmekte. Ben hastalarımı ‘Ne olur bana hasta olarak gelmeyin’ diye uyarıyorum.

Hastalıklardan korunmaya çalışın. Koruyucu tedavi hastalığın tedavisinden daha önemlidir.” şeklindeki sözleriyle insanlara uyarılarda bulundu.

“Küba’da rastlayamazsınız”

Küresel ilaç kartelleri ve tıp endüstrisinin dünya çapında sağlık hizmetlerini kontrol ettiğini belirten Prof. Dr. Heper, “Sisteme direnen ülke Küba’da sağlık hizmetleri ücretsiz ve devlet tarafından karşılanıyor. Bu yüzden birçok hastalık yok. Mesela ne kolesterol hastalığı, ne de kolesterol ilacına Küba’da rastlayamazsınız” ifadelerini kullandı.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Deşifre Programı, Doktor, Küba, Küba Sağlık, Prof. Dr. Ahmet Özdoğan, Prof. Dr. Ahmet Rasim Küçükusta, Prof. Dr. Gülümser Heper, Prof. Dr. İlknur Aslanoğlu, Prof. Dr. Zeki Kılıçaslan, Sağılık,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları