Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Princess Otel ihalesi iptal oldu

20 Ekim, 2009 | 11:09

Balçova Princess Otel Mülkiyeti İzmir Valiliği’ne ait olan Balçova’daki Princess Otel’in geçtiğimiz 3 Eylül’de gerçekleşen ve aylık 350 bin TL kira teklif eden Işıltı Yapı Grubu’nun kazandığı ihalenin sözleşmesi imzalanamadı.

Balçova Termal ve Turizm A.Ş Yönetim Kurulu ve Işıltı Yapı arasında imzalanması gereken sözleşme hayata geçirilemezken ihale iptal edildi. Sözleşmeyi imzalamak için dün 17.00’ye kadar Işıltı Grubu’na süre veren Balçova Termal ve Turizm A.Ş Yönetim Kurulu, bugün olağanüstü toplanmaya karar verdi. Bu arada şartnameye göre Işıltı Yapı Grubu’nun ihaleye katılabilmek için yatırdığı 630 bin TL’lik teminatın yanacağı ifade edildi. Işıltı Yapı’nın otelin güçlendirmesiyle ilgili bazı gerekçeler ortaya koyduğunu ve bankalardan gerekli kredileri temin edemediğini belirten Balçova Termal Turizm A.Ş Yönetim Kurulu Üyesi ve İl Genel Meclisi CHP Grup Başkan Vekili Mahmut Esat Aslan, “Işıltı Yapı, sözleşmeyi imzalamadı. Bu nedenle Princess Otel’i, 3 Eylül’de yapılan ihalede 341 bin TL ile ikinci en yüksek teklifi veren Kaya Grubu’na önereceğiz. Işıltı Yapı, otelin onarımı için gerekli kredileri temin edememiş. Sözleşmeyi bu nedenle imzalamadığını öğrendik” dedi.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
İl Genel Meclisi CHP Grup Başkan Vekili, Işıltı Yapı, İzmir Princess Otel, İzmir Princess Otel Haberleri, İzmir Princess Oteli, Mahmut Esat Aslan, Princess Otel, Princess Otel Haberleri, Princess Otel Tahliyesi, Princess Oteli, Turizm Gazetesi, Turizm Haberleri,
 • Sınavlara hazırlıkta Butik dershaneler tercih ediliyor
  Fiyatı ne kadar?
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Iyi günler Efendim.Salih Iseri adim soyadim,bu sene basinda Almanyadan temelli geri dönüs yaptim.Yasim 40 suan bir is ile mesgulum fakat asil tercihim turizm usw,Almancayi kendi dilim gibi yazmasini okumasini bilirim.Insanlarla Kontakt seven biriyim.evli degilim .Eger ihtiyac duyarsaniz benimle temas a girmenizi Rica ederim
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.
 • Küba’nın İlk Lüks AVM’si Açıldı
  Havana'da restoran açıp çalıştırabilirmiyim ?

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları