Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Priceline’dan 2017 Yılı İlk Çeyreğinde 173 Milyon Geceleme

07 Haziran, 2017 | 15:58
Priceline

Priceline

 

Dünyanın Önde Gelen Online Rezervasyon Sitesi Priceline 2017 Yılı İlk Çeyreğinde 173 Milyon Geceleme Sattı

Booking.com’u da bünyesinde bulunduran, dünyaca ünlü online rezervasyon sitesi 2017 yılı ilk çeyreğinde 173 milyon geceleme satmayı başardı. Geçen yılın ilk çeyreğine göre satışlarda %27 artış gösterdi. Priceline,bu başarayı online araç kiralama haricinde ki, otel satışları ile sağladığı belirtildi.

Priceline CEO’su Glenn Fogel açıklamasında,”Rezervasyonlar geçen yıla oranla % 36 daha fazla olmuştur. Otel ve daireler de dahil olmak üzere platform üzerinde 1,2 milyon konaklama ağıyla, firma kendisini genişletmeye devam ediyor.” Diye belirtti. Ayrıca Fogel, araç kiralama 2016 yılının dördüncü çeyreğinde ki % 14 artış ile karşılaştırıldığında, geçen yıla göre % 15 oranında artmıştır.

Priceline’dan %22 Bir Kar

Priceline 2017 ilk çeyrek  rapor sonuçlarına göre, şirketin kar olarak, Ocak ve Mart 2017 arasında 455 milyon dolar (404 milyon Euro) net gelir elde etmiş, bir  önceki yıl ile karşılaştırıldığında  % 21.6 artış göstermiştir. Geçen yılın ilk çeyreğinde  374 milyon dolar (332 milyon avro) gelir elde etmiştir. Toplam gelirler 2016 yılının ilk çeyreğinde 2,148 milyon dolar (1,906 milyon Euro) gelir elde edilse de, bu yıl %12,6 artış ile 2.419 milyon dolar (2.146.000 Euro) ulaştı.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
booking.com, Priceline,
 • Paris Turizmde Rekor Kırıyor
  Bana göre dünya turizm hareketliliğinin merkezi.Paris' dir.
 • Sınavlara hazırlıkta Butik dershaneler tercih ediliyor
  Fiyatı ne kadar?
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Iyi günler Efendim.Salih Iseri adim soyadim,bu sene basinda Almanyadan temelli geri dönüs yaptim.Yasim 40 suan bir is ile mesgulum fakat asil tercihim turizm usw,Almancayi kendi dilim gibi yazmasini okumasini bilirim.Insanlarla Kontakt seven biriyim.evli degilim .Eger ihtiyac duyarsaniz benimle temas a girmenizi Rica ederim
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları