Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Positano turları büyük ilgi görüyor

02 Şubat, 2010 | 15:31

İtalya’nın güney sahillerinde yer alan küçük kasaba Positano son zamanlarda turistler tarafından büyük ilgi görmeye başladı.

Limon bahçelerinin her yeri kapladığı daracık sokaklarda yürüyerek dolaşmak mümkün. Positano’da tüm evler üst üste konulmuş gibi ve küçücük bir vadi içinde.

Heybetli dağlar, harika bir sahil… Positano’da her yer film sahnesi gibi…
Kasabanın girişinden itibaren büyük araçların girmesine izin yok, çünkü yollar daracık. Positano’da çok fazla otel yok ve oteller genellikle butik şeklinde; şık,konforlu ve şirin.

Kasaba dik bir yamaçta kurulduğu ve daracık sokaklarla bağlandığı için yürümek esas ve genel olarak yokuş aşağı ya da yukarı. Positano’da hepsi sahile çıkan daracık sokaklar var.

Yol boyu sağlı sollu küçük mağazalar var, ama hiçbirinin önünden geçerken sizi rahatsız edici bir ısrarla alışverişe davet etmiyorlar. Sıkça rastlanan dükkanların başında limonçello ve seramik satanlar var.

Son derece kibar insanların buluduğu Positano yakın zamanda daha çok turist ağırlayacak gibi görünüyor…

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
İtalya Positano Otelleri, İtalya Positano turları, İtalyaGezisi, Positano Butik Otelleri, Positano Gezisi, Positano İtalya, Positano turları, Positano Turu,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları