Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Popülaritesini kaybetmeyen cennet adası İbiza

09 Haziran, 2009 | 16:49

Popülaritesini kaybetmeyen cennet adası İbiza Dünyada turizmin ve gece hayatının en önemli merkezlerinden biri olan İbiza adası yoğun bir şekilde talep görmeye devam ediyor.

Her milletten tatilcinin ortak buluşma noktası haline gelen doğa harikası adaya Türkler’in ilgisi de her geçen yıl artıyor.

Gece eğlenceleriyle ünlü Ibiza, adaya gelenlere uykuyu adeta yasaklıyor.

Denizi güneşi kumu ile özellikle genç yaş grubu tatil kitlesinin vazgeçilmez mekanı haline gelen Ibiza’nın ünü özellikle gençler arasında giderek yayılıyor.

İspanya‘ya bağlı Balear takımadalarından biri olan İbiza’yı biraz tanıyalım;

Ibiza gelirinin % 95’ini turizmden elde ediyor. San Antonio, San Rafael Ibiza’nın en hareketli ve eğlencenin en yoğun olduğu bölgeler.

200 km’lik sahil şeridinde bulunan “Es Pout”, “Playa De Comte”, “Cala San Vincente” ve “Cala D’hort” plajları ise sadece Ibiza’nın değil dünyanın en gözde plajları.

İbiza Tiesto

Müzik ve eğlence anlayışıyla dünyaya nam salan Ibiza’nın en önemli clubları ise Amenesia, Previlege, Pacha, El Paradis ve The Blue Rose Striptise Club’dır. Amenesia, Ibiza’da açılan ilk club özelliğini taşırken, Previlege, 2001’de dünyanın en büyük club’ı seçilerek Guinesse Rekorlar kitabına girdi.

1973’de açılan ve dünyada 70 farklı yerde bulunan Pacha, ünlü su partilerinin yapıldığı El Paradis ve striptiz kulübü olan The Blue Rose Striptise Club, sabahlara kadar süren çılgın partilerin vazgeçilmez adresi.

Akla hayale gelebilecek en çılgın eğlencelerin yaşandığı bu kulüplerde çalan dünyaca ünlü DJ’ler arasında Tiesto, Paul Van Dyk, Laurent Garnier, Steve Lawler, David Morales, Frankie Knuckles ve Satoshi Tomiie bulunmakta.

İbiza Gece Hayatı

Ibiza denilince akla ilk gelen mekanlardan biri de Cafe Del Mar’dır. Bundan 25 yıl önce bir İngiliz DJ tarafından adanın San Antonia bölgesinde açılan mekanın şahane bir plajı da vardır.

Efsanevi Cafe Del Mar’ın terasından dünyanın en güzel günbatımlarından birini birlikte ve elele seyredebilirsiniz. Cafe Del Mar’ın gevşetici ve rahatlatıcı etkisi Ibiza’dan Chill-out denilen müzik türünün de doğmasına neden olmuştur.

İnsanların gündüz uyuyup gece yaşadığı Ibiza; müzik, giyim, eğlence konusunda son modanın belirlendiği ve tüm dünyaya yayıldığı bir merkez.

Yazın başlangıcıyla birlikte, Avrupa’nın ve ABD’nin en ünlü dj’leri ve dansçıları buraya akın ediyor.  Onların çaldığı müzikler, yaptıkları danslar, giydikleri kıyafetler o yazın modasını belirliyor.

Popülaritesini kaybetmeyen cennet adası İbiza Begonvillerin kırmızısı, çamların yeşili ile hoş bir tezat oluşturan masmavi bir gökyüzü; pırıl pırıl denizi, beyaz ince kumlu uçsuz bucaksız plajları, evliliğinizi büyülü bir dünyaya taşıyacak, ayrılmak istemeyeceksiniz.

Tertemiz denizi, Akdeniz iklimi ve Akdeniz insanınınn sıcaklığını kültüründen yemeklerini kadar her yerde bulabileceğiniz adada 9. yüzyılda burada yaşayan Arap kültürünün etkilerini hâlâ görmek mümkün.
Ibiza’da insanı çeken farklı birşeyler var.
Ada, güneşin batışıyla beraber adeta yeni bir güne başlıyor. Geceleri start verilen partiler sabahlara kadar devam ediyor. Tarih ve mimari merakı lanlar için de Ibıza görülmeye değer.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Cafe Del Mar, İbiza, İbiza adası, İbiza adası balayı, İbiza adası turları, İbiza balayı, İbiza barları, İbiza El Paradis, İbiza gece hayatı, İbiza gece kulüpleri, İbiza turları, İbiza'da nerelere gidilir, İbiza'da tatil, İbiza'daki barlar, San Antonio,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları