Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Polatlı’nın turizm potansiyeli değerlendiriliyor / Turizm Haberleri

29 Temmuz, 2011 | 11:48

Ankara Valiliği tarafından başlatılan Turizm Planı çalışmaları kapsamında il merkezinin dışında kalan ve en büyük taşra ilçesi olan Polatlı’daki turizm potansiyeli yeniden ele alınıyor.

Çalışma kapsamında Polatlı’ya gelen Gazi Üniversitesi Turizm Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Nevzat Aypek ile Dekan Yardımcısı Doç. Dr. Muharrem Tuna, Polatlı Kaymakamı Gürsoy Osman Bilgin’le birlikte Polatlı’nın tarihi ve turistik yerlerinden incelemelerde bulundu.

Kaymakam Gürsoy Osman Bilgin, Gazi Üniversitesi Turizm Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Nezat Aypek ve Dekan Yardımcısı Doç. Dr. Muharrem Tuna’ya ilk olarak Sakarya Meydan Muharebesi’ni simgeleyen Şehitlik Anıtı ve Müzesini gezdirdi. Bilgin ve beraberindekiler daha sonra 5 bin yıllık Frigya uygarlığının başkenti Gordion’da inceleme yaptılar. Sakarya Savaşı’nda önemli bir unsuru canlandıran Dua Tepe Anıtı, Eskişehir karayolu üzerinde bulunan Kartal Tepe Mehmetçik Anıtı ve Panoramik Müze inşaatında incelemeler yapan heyet, tarih turizmi bakımından Polatlı’nın zengin olduğunu belirttiler. Polatlı Kaymakamı Gürsoy Osman Bilgin, Polatlı’nın turizm bakımından önemli gelişmelerin eşiğinde olduğunu, hedeflenen projelerin yapılmasıyla birlikte tarih turizminin merkezi haline geleceğini belirtti.

“AMAÇ İL MERKEZİYLE,İLÇELERİN TURİZM POTANSİYELİNİ BİR BÜTÜN OLARAK ELE ALMAK”

Gazi Üniversitesi Turizm Fakültesi Dekan Yardımcısı Doç. Dr. Muharrem Tuna, Ankara’da yürütülen Turizm Planı çerçevesinde Polatlı’yı ziyaret ettiklerini, burada yapılacak çalışmaların projelendirilmesiyle ilgili olarak tespitlerde bulunduklarını söyledi. Doç. Dr. Tuna, “Ankara Kalesi, Hacı Bayram Camisi, Anıt Kabir, Hamam Önü ve Hıdırlık Tepe önemli merkezlerdir.” dedi.
Hıdırlık Tepe’de yıkımların başladığını ve buranın müzeler bölgesi olarak inşa edileceğini dile getiren Tuna, “Turizm projesinin eğitim tarafını üniversite olarak biz üstlendik. Lise öğrencilerine ve halka eğitim verilmesiyle ilgili plan hazırlıyoruz. Amaç il merkeziyle bağlı ilçelerin tamamındaki turizm potansiyelini bir bütün olarak ele almaktır.” şeklinde bilgiler verdi.

Gazi Üniversitesi Turizm Fakültesi Dekan Yardımcısı Doç. Dr. Muharrem Tuna ayrıca, İstanbul, İzmir ve Antalya illerinde kıyı turizminin revaçta olduğunu, turizmde yeni hedefin Anadolu olacağını belirterek, Türkiye’nin 2023 turizm vizyonu çerçevesinde TÜRSAB’la işbirliği yapmak suretiyle Anadolu’daki turizm hareketliliğini artırmayı hedeflediklerini, böylece turizmin daha kapsayıcı ve dengeli hale geleceğini ifade etti.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Gürsoy Osman Bilgin, Muharrem Tuna, Nezat Aypek, Polatlı, Polatlı haberleri, Polatlı turizm, Polatlı turizm potansiyeli, Şehitlik Anıtı ve Müzesi, Turizm Gazetesi, Turizm Haberleri,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları