Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Efsane piyanist Murray Perahia İstanbul Müzik Festivali’nde

01 Haziran, 2016 | 14:15

Murray Perahia Efsane piyanist Murray Perahia ve Academy of St Martin in the Fields orkestrası İstanbul Müzik Festivali’nde sahne alıyor.

Mercedes-Benz Türk, 30 yıldır aralıksız destek verdiği İstanbul Müzik Festivali kapsamında bu yıl Grammy ödüllü Piyanist Murray Perahia’nın şefliğinde günümüzün en iyi oda orkestralarından Academy of St Martin in the Fields’ın konserine destek oluyor.

Ailesinin kökenleri Selanik’e uzanan Amerikalı piyanist Murray Perahia ve 1958 yılında Londra’da kurulan köklü oda orkestrası Academy of St Martin in the Fields, Mercedes-Benz Türk’ün desteğiyle 44. İstanbul Müzik Festivali kapsamında konser veriyor. Piyanistliği masumiyet çağına geri döndüren Murray Perahia’nın şefliğindeki konser, 6 Haziran Pazartesi akşamı, saat 20.00’de Aya İrini Müzesi’nde gerçekleşecek.

Konser öncesinde 40 yılı aşkın süredir önemli orkestralarla aynı sahneyi paylaşan Perahia’ya Yaşam Boyu Başarı ödülü verilecek. Perahia, Academy of St Martin in the Fields’le birlikte eleştirmenler tarafından klasik stilin ilk başyapıtı sayılan Mozart’ın 9. Piyano Konçertosu’nu seslendirecek, ayrıca orkestrayı Mendelssohn’un 13 numaralı Yaylı Çalgılar Senfonisi ile Schumann’ın 2. Senfonisi’nde yönetecek.

Murray Perahia kimdir?

New York’ta dünyaya gelen ve 4 yaşında piyano çalmaya başlayan Perahia, genç yaşta önemli müzisyenlerle çalışma fırsatı buldu ve Genç Konser Solistleri Yarışması’nda birincilik ödülünün sahibi oldu. Çok sayıda Grammy ödülü adaylığı bulunan Perahia, Chopin’in Complete Etudes ve Bach 1,3 ve 6 English Suites kayıtlarıyla iki kez Grammy kazandı. Aynı zamanda çeşitli Gramophone Ödülleri sahipliği bulunan Murray Perahia, 2004 yılında müziğe hizmetleri dolayısıyla KBE by Her Majesty The Queen nişanı ile onurlandırıldı.

Academy of St Martin in the Fields hakkında

Dünyanın en önde gelen oda orkestralarından olan Academy of St Martin in the Fields, 1958 yılında Sir Neville Mariner tarafından, Londra’nın en önde gelen müzisyenleriyle kuruldu. Kendine has rafine tarzıyla dünya çapında ün kazanan orkestranın müzik direktörlüğünü keman virtüözü Joshua Bell yürütüyor.

Konser programı:

Günümüzün en iyi oda orkestralarından Academy of St Martin in the Fields, büyük virtüöz Murray Perahia şefliğindeki konserde şu eserleri seslendirecek:

*Felix Mendelssohn
Yaylı Çalgılar Senfonisi No.13 Do minör, “Sinfoniesatz”

*Wolfgang Amadeus Mozart
Piyano Konçertosu No.9 Mi bemol Majör, K 271, “Jeunehomme”

*Robert Schumann
Senfoni No.2, Do Majör, op.61

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Academy of St Martin in the Fields, İstanbul Müzik Festivali, Mercedes-Benz Türk, Murray Perahia, Murray Perahia kimdir,
 • Küba’nın İlk Lüks AVM’si Açıldı
  Havana'da restoran açıp çalıştırabilirmiyim ?
 • İzmir’de Küba Esintileri
  1 Mayısta o muhteşem konserde dinleyiciler arasında ben de vardım.Konser coşkulu ve tam anlamıyla süperdi. Bravo Esemble Cubafonica.''Kuantana mera'' şarkısını söylemelerini rica ettim. Sağolsunlar, bei kırmayıp söylediler. Salondaki 3000 kişi de şarkıya iştirak ederek hep birlikte söyledik.Viva Fidel Castro! Viva Cheguara! Viva Mustafa Kemal Atatürk. İnşallah Kübayı da ziyaret edeceğim.
 • Yunan Adaları Kapıda Vize Uygulaması Karşılıklı Umut Verici
  Merhaba .kapi vizesini nasil ala biliriz.istanbulda oturuyorum
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Merhabalar ben sitbistanliyim. Ana dilim turkce ve arnavutca ayrica sirpca da biliyorum. 5 yil dir balkan gezi programlari organizasyonu yapmaktayim. Boyle bir elemana ihtiyaciniz varsa benimle iletisime gecmenize rica ederim Ibrahim rustemi Tel. +38163i286419 watsapp wiber ibrahimi_ks@hotmail.com

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları