Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Efsane piyanist Murray Perahia İstanbul Müzik Festivali’nde

01 Haziran, 2016 | 14:15

Murray Perahia Efsane piyanist Murray Perahia ve Academy of St Martin in the Fields orkestrası İstanbul Müzik Festivali’nde sahne alıyor.

Mercedes-Benz Türk, 30 yıldır aralıksız destek verdiği İstanbul Müzik Festivali kapsamında bu yıl Grammy ödüllü Piyanist Murray Perahia’nın şefliğinde günümüzün en iyi oda orkestralarından Academy of St Martin in the Fields’ın konserine destek oluyor.

Ailesinin kökenleri Selanik’e uzanan Amerikalı piyanist Murray Perahia ve 1958 yılında Londra’da kurulan köklü oda orkestrası Academy of St Martin in the Fields, Mercedes-Benz Türk’ün desteğiyle 44. İstanbul Müzik Festivali kapsamında konser veriyor. Piyanistliği masumiyet çağına geri döndüren Murray Perahia’nın şefliğindeki konser, 6 Haziran Pazartesi akşamı, saat 20.00’de Aya İrini Müzesi’nde gerçekleşecek.

Konser öncesinde 40 yılı aşkın süredir önemli orkestralarla aynı sahneyi paylaşan Perahia’ya Yaşam Boyu Başarı ödülü verilecek. Perahia, Academy of St Martin in the Fields’le birlikte eleştirmenler tarafından klasik stilin ilk başyapıtı sayılan Mozart’ın 9. Piyano Konçertosu’nu seslendirecek, ayrıca orkestrayı Mendelssohn’un 13 numaralı Yaylı Çalgılar Senfonisi ile Schumann’ın 2. Senfonisi’nde yönetecek.

Murray Perahia kimdir?

New York’ta dünyaya gelen ve 4 yaşında piyano çalmaya başlayan Perahia, genç yaşta önemli müzisyenlerle çalışma fırsatı buldu ve Genç Konser Solistleri Yarışması’nda birincilik ödülünün sahibi oldu. Çok sayıda Grammy ödülü adaylığı bulunan Perahia, Chopin’in Complete Etudes ve Bach 1,3 ve 6 English Suites kayıtlarıyla iki kez Grammy kazandı. Aynı zamanda çeşitli Gramophone Ödülleri sahipliği bulunan Murray Perahia, 2004 yılında müziğe hizmetleri dolayısıyla KBE by Her Majesty The Queen nişanı ile onurlandırıldı.

Academy of St Martin in the Fields hakkında

Dünyanın en önde gelen oda orkestralarından olan Academy of St Martin in the Fields, 1958 yılında Sir Neville Mariner tarafından, Londra’nın en önde gelen müzisyenleriyle kuruldu. Kendine has rafine tarzıyla dünya çapında ün kazanan orkestranın müzik direktörlüğünü keman virtüözü Joshua Bell yürütüyor.

Konser programı:

Günümüzün en iyi oda orkestralarından Academy of St Martin in the Fields, büyük virtüöz Murray Perahia şefliğindeki konserde şu eserleri seslendirecek:

*Felix Mendelssohn
Yaylı Çalgılar Senfonisi No.13 Do minör, “Sinfoniesatz”

*Wolfgang Amadeus Mozart
Piyano Konçertosu No.9 Mi bemol Majör, K 271, “Jeunehomme”

*Robert Schumann
Senfoni No.2, Do Majör, op.61

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Academy of St Martin in the Fields, İstanbul Müzik Festivali, Mercedes-Benz Türk, Murray Perahia, Murray Perahia kimdir,
 • Paris Turizmde Rekor Kırıyor
  Bana göre dünya turizm hareketliliğinin merkezi.Paris' dir.
 • Sınavlara hazırlıkta Butik dershaneler tercih ediliyor
  Fiyatı ne kadar?
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Iyi günler Efendim.Salih Iseri adim soyadim,bu sene basinda Almanyadan temelli geri dönüs yaptim.Yasim 40 suan bir is ile mesgulum fakat asil tercihim turizm usw,Almancayi kendi dilim gibi yazmasini okumasini bilirim.Insanlarla Kontakt seven biriyim.evli degilim .Eger ihtiyac duyarsaniz benimle temas a girmenizi Rica ederim
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları