Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Pilotlar uzun çalışma saatlerini protesto ediyor

05 Ekim, 2009 | 18:05

Pilotlar uzun çalışma saatlerini protesto ediyor Avrupa genelindeki havayolu şirketlerinde çalışan pilotlar, uzun çalışma saatlerinin “hayatları tehlikeye attığı” gerekçesiyle protesto gösterileri düzenliyor.

Avrupa havacılık sendikaları, kaç saat süreyle uçuş yapabileceklerini düzenleyen mevcut kuralların güvenliğe aykırı olduğunu, kazaların yüzde 15’inin aşırı yorgunluktan kaynaklandığını belirtti.

Ancak Avrupa Havacılık Güvenliği Kurumu konuyla ilgili bilimsel bir rapor hazırlatmayı düşündüklerini açıkladı.

İngiltere’de ise pilotların grev ve eylem yapması yasak olduğundan dolayı herhangi bir gösteri düzenlenmeyecek.

İngiltere’deki pilotlar bugün ancak kıta Avrupasındaki başlıca havaalanlarında görevli iseler, 35 ülkeden meslektaşlarının eylemlerine katılabiliyor.

Eylem ve gösterilerin uçuşlarda bir aksamaya yol açıp açmayacağı ise netleşmiş değil.

Pilotlar ve diğer havayolu çalışanları, havacılık sektöründe maliyetleri azaltma çabaları yüzünden kendi çalışma koşullarının da kötüleştiğini söylüyor.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Avrupa Havacılık Güvenliği Kurumu, Avrupa Havacılık Sendikaları, Avrupa Pilot Protesto, Avrupa Pilotlar, Avrupa Pilotlar Eylem, İngiltere Pilot Protesto, Turizm Gazetesi, Turizm Haberleri,
 • Sınavlara hazırlıkta Butik dershaneler tercih ediliyor
  Fiyatı ne kadar?
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Iyi günler Efendim.Salih Iseri adim soyadim,bu sene basinda Almanyadan temelli geri dönüs yaptim.Yasim 40 suan bir is ile mesgulum fakat asil tercihim turizm usw,Almancayi kendi dilim gibi yazmasini okumasini bilirim.Insanlarla Kontakt seven biriyim.evli degilim .Eger ihtiyac duyarsaniz benimle temas a girmenizi Rica ederim
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.
 • Küba’nın İlk Lüks AVM’si Açıldı
  Havana'da restoran açıp çalıştırabilirmiyim ?

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları