Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Phuket’te ders gibi yaptırım! Yasal sınırı aşan inşaat durduruldu

01 Ağustos, 2017 | 12:34

Tayland’ın cennet adası Phuket’in güneyinde yer alan Rawai’deki lüks konut projesi, yükseklik sınırı aşıldığı için durduruldu. Lüks konutların ismi açıklanmayan Bangkok’lu bir milyonere ait olduğu ileri sürüldü.

Phuket adasının güney ucundaki Ao Sen ve Laem Krating yolundaki Rawai’deki yamaçlarda yer alan lüks konut projesi, yüksekliği kontrol edildikten sonra durduruldu.

Tayland yasalarına göre Birinci Bölgede, denizden 20 metre uzakta, altı metre yüksekliğe kadar binalara izin verilirken, İkinci Bölge, denize 50 metre uzaklıkta ve 12 metreye kadar yüksek binalara izin veriyor. Yetkililer, inşaata ait park alanının bile izin verilen yüksekliği aştığını, diğer inşaatların ise izin verilenin çok üzerinde yüksekliğe sahip olduğunu belirledi.

Projeye, sorunu çözmesi için 30 gün süre verildi. Bu süre içinde yükseklik sorunu çözülemez ise inşaat için yıkım kararı da çıkarıldı.

4 lüks daireden oluşan projenin ismi açıklanmayan Bangkoklu bir milyonerine ait olduğu Tayland basınında yer aldı.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Bangkok, Phuket, Phuket adası, Tayland,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları