Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Phuket ve Samui adaları olayların dışında

27 Kasım, 2013 | 16:11

Tayland olayları

Tayland’da Başbakan Yingluck Şinavatra karşıtı gösteriler devam ediyor. Eylemciler son olarak Bangkok’taki Özel Soruşturmalar Dairesi’ni (DSI) kuşattı. Tayland’daki olaylar, Samui, Phuket, Phi Phi gibi turistik adaları etkilemiyor.

Tayland‘da yüzlerce gösterici bugün de eylemlerine devam etti. Eylemciler ABD Federal Soruşturma Bürosu’nun (FBI) Tayland’daki karşılığı olan DSI binasını kuşatırken çalışanlara binadan ayrılmaları emri verdiği belirtildi. Göstericiler, DSI başkanını yönetim karşıtlarına karşı partizan soruşturmalar yürütmekle suçluyor.

Bu arada, Başbakan Şinavatra, parlamentonun önünde basına yaptığı açıklamada, iktidarının eski Başbakan olan kardeşi Thaksin Şinavatra’nın kontrolünde olduğu yönündeki iddialara ilişkin, “Bu Thaksin rejimi değil, bu demokratik yollarla seçilmiş bir hükümet” yorumunu yaptı. Taylandlı hükümet yetkilisi Suranand Vejjajiva da, göstericilere karşı orduyu kullanma planları olmadığını belirterek, “Göstericiler barışçıl olduğundan ve herhangi bir şiddet yaratmadığından polisin durumu idare edebileceğinden eminiz” dedi.

Bu arada Suthep Thaugsuban liderliğindeki göstericilerin pazartesi günü işgal ettiği ve kapattığı Maliye Bakanlığı binasının dışında 5 binden fazla eylemci nöbet tutuyor.

Suthep, “Memurların, (eski başbakan) Thaksin rejimine hizmet etmesini engellemek için her bakanlığın işgal edilmesi” çağrısında bulunarak, şu anda muhalif demokratların kaybedeceğine kesin gözüyle bakılan yeni seçimler yapılması önerisini reddetti.

Tayland olayları turizmi etkilemiyor

Başkent Bangkok’ta olaylar devam ederken Tayland’ın ünlü tatil adaları Phuket, Samui, Phiphi, Samet gibi adalarda ise normal yaşam devam ediyor.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
phi phi, phi phi adası, phuket olaylar, phuket tayland, samet, Samui, samui olaylar, Tayland, tayland adalar, tayland olaylar, tayland olaylar adalar, tayland olayları, tayland turistik adalar, v,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları