Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Phuket Oteller Birliği plajları temizleyecek

11 Eylül, 2017 | 11:50
Phuket Plajları

Phuket Plajları

Uzakdoğu turizminin başkentlerinden Tayland’ın Phuket adasındaki otelciler, tüm turistleri ve yerli halkı 16 Eylül’de “Phuket’i Temiz Tutun” adlı plaj temizleme etkinliğine çağırdı.

Çevre ve Sürdürülebilirlik Çalışma Grubu ile Phuket Oteller Birliği’nin düzenlediği etkinlik, dünya çapında milyonlarca gönüllüsü bulunan Uluslararası Kıyı Temizleme Kampanyasına da dahil edildi.

Üç ana konuya odaklandıklarını belirten etkinlik sözcüsü, “Phuket’in markalaşmasına katkı, yerel eğitim ve çevre koruma. Plajlarımızı temizleyerek, Phuket’i küresel çapta bir marka olmasına katkıda bulunup okyanusun çevre sağlığını koruyacağız. Adanın doğal güzelliklerini devam ettirmesi için öncelikle yerel halkı, turistleri ve işletmeleri eğitiyoruz” dedi.

Phuket Hotels Association başkanı Anthony Lark, plastiğin en büyük düşmanları olduğunu ifade ederek “Plastik dünya denizlerini boğuyor ve doğal yaşamı tehlikeye etıyor. Plastik, deniz kuşlarının yüzde 62’sinde ve ölümünden sonra test edilen deniz kaplumbağalarının yüzde 100’ünde bulunuyor” diye konuştu.

Etkinlik, 16 Eylül’de Phuket’in tüm plajlarında düzenlenecek.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
okyanus, Phuket, Phuket Otelleri, Phuket Plajları, Tayland,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları