Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

PHotoEspana Madrid’de kapılarını açtı

06 Haziran, 2016 | 11:26

PHotoEspana Fotoğrafçılık ve görsel sanatlar festivali PHotoEspana, İspanya’nın başkenti Madrid’de 19’uncu kez kapılarını açtı.

19. Uluslararası Fotoğrafçılık ve Görsel Sanatlar Festivali PHotoEspana, Madrid‘de başladı. PHotoEspana için 30 ülkeden 300 fotoğrafçı Madrid’e geldi.

Genelde İspanya ve Latin Amerika fotoğrafçılığını kapsayan festival, Avrupa kıtasına panoramik bir genel bakış sağlamayı amaçlıyor. Bunun en güzel örneği ise Motelay’in “Geçişler, Avrupa’yı dönüştüren 10 yıllar” adlı sergisinde görüldü. Fotoğraflar, Margaret Thatcher’ın 1979 senesinde İngiltere başbakanı olarak seçilmesinden, 1989 Berlin duvarının yıkılışına ve Avrupa’nın bugünkü durumuna ışık tutuyor.

Euronews’e konuşan PhotoEspana 2016 direktörü Maria Garcia Yelo, festivalin bu seneki teması hakkında şunları söyledi:

“PhotoEspana 2016’nın sloganı ‘Avrupalar’. Çünkü bir yıllık çalışmamızın sonucunda tek bir Avrupa olmadığını gördük. Yani farklı Avrupalar ve farklı gerçekler mevcut. Ama sonuçta bir Avrupa ülkesi ve kültürüne ait olma hissi net bir şekilde var”

Festivalin sanatsal programında uzmanların Avrupa kavramını irdelediği söyleşiler de bulunuyor. Bu platformlarda Avrupa’ya ne olduğu, bir bütün olarak kıtanın sosyal, coğrafi, politik, ekonomik ya da yaratıcı anlamda nasıl ve ne ile yapılandırıldığı tartışılıyor.

1 Haziran’da açılışı yapılan PHotoEspaña, 28 Ağustos 2016 tarihine kadar ziyaret edilebilecek.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
İspanya, ispanya festival, İspanya Madrid, İspanya sergi, Madrid, Margaret Thatcher, PHotoEspana,
 • Küba’nın İlk Lüks AVM’si Açıldı
  Havana'da restoran açıp çalıştırabilirmiyim ?
 • İzmir’de Küba Esintileri
  1 Mayısta o muhteşem konserde dinleyiciler arasında ben de vardım.Konser coşkulu ve tam anlamıyla süperdi. Bravo Esemble Cubafonica.''Kuantana mera'' şarkısını söylemelerini rica ettim. Sağolsunlar, bei kırmayıp söylediler. Salondaki 3000 kişi de şarkıya iştirak ederek hep birlikte söyledik.Viva Fidel Castro! Viva Cheguara! Viva Mustafa Kemal Atatürk. İnşallah Kübayı da ziyaret edeceğim.
 • Yunan Adaları Kapıda Vize Uygulaması Karşılıklı Umut Verici
  Merhaba .kapi vizesini nasil ala biliriz.istanbulda oturuyorum
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Merhabalar ben sitbistanliyim. Ana dilim turkce ve arnavutca ayrica sirpca da biliyorum. 5 yil dir balkan gezi programlari organizasyonu yapmaktayim. Boyle bir elemana ihtiyaciniz varsa benimle iletisime gecmenize rica ederim Ibrahim rustemi Tel. +38163i286419 watsapp wiber ibrahimi_ks@hotmail.com

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları