Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

PHotoEspana Madrid’de kapılarını açtı

06 Haziran, 2016 | 11:26

PHotoEspana Fotoğrafçılık ve görsel sanatlar festivali PHotoEspana, İspanya’nın başkenti Madrid’de 19’uncu kez kapılarını açtı.

19. Uluslararası Fotoğrafçılık ve Görsel Sanatlar Festivali PHotoEspana, Madrid‘de başladı. PHotoEspana için 30 ülkeden 300 fotoğrafçı Madrid’e geldi.

Genelde İspanya ve Latin Amerika fotoğrafçılığını kapsayan festival, Avrupa kıtasına panoramik bir genel bakış sağlamayı amaçlıyor. Bunun en güzel örneği ise Motelay’in “Geçişler, Avrupa’yı dönüştüren 10 yıllar” adlı sergisinde görüldü. Fotoğraflar, Margaret Thatcher’ın 1979 senesinde İngiltere başbakanı olarak seçilmesinden, 1989 Berlin duvarının yıkılışına ve Avrupa’nın bugünkü durumuna ışık tutuyor.

Euronews’e konuşan PhotoEspana 2016 direktörü Maria Garcia Yelo, festivalin bu seneki teması hakkında şunları söyledi:

“PhotoEspana 2016’nın sloganı ‘Avrupalar’. Çünkü bir yıllık çalışmamızın sonucunda tek bir Avrupa olmadığını gördük. Yani farklı Avrupalar ve farklı gerçekler mevcut. Ama sonuçta bir Avrupa ülkesi ve kültürüne ait olma hissi net bir şekilde var”

Festivalin sanatsal programında uzmanların Avrupa kavramını irdelediği söyleşiler de bulunuyor. Bu platformlarda Avrupa’ya ne olduğu, bir bütün olarak kıtanın sosyal, coğrafi, politik, ekonomik ya da yaratıcı anlamda nasıl ve ne ile yapılandırıldığı tartışılıyor.

1 Haziran’da açılışı yapılan PHotoEspaña, 28 Ağustos 2016 tarihine kadar ziyaret edilebilecek.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
İspanya, ispanya festival, İspanya Madrid, İspanya sergi, Madrid, Margaret Thatcher, PHotoEspana,
 • Paris Turizmde Rekor Kırıyor
  Bana göre dünya turizm hareketliliğinin merkezi.Paris' dir.
 • Sınavlara hazırlıkta Butik dershaneler tercih ediliyor
  Fiyatı ne kadar?
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Iyi günler Efendim.Salih Iseri adim soyadim,bu sene basinda Almanyadan temelli geri dönüs yaptim.Yasim 40 suan bir is ile mesgulum fakat asil tercihim turizm usw,Almancayi kendi dilim gibi yazmasini okumasini bilirim.Insanlarla Kontakt seven biriyim.evli degilim .Eger ihtiyac duyarsaniz benimle temas a girmenizi Rica ederim
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları