Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Philae’dan kötü haber! Pili bitti uykuya geçti

15 Kasım, 2014 | 10:27

Dünyadan 510 milyon kilometre uzaktaki bir kuyruklu yıldızın üzerine inmeyi başaran uzay modülü Philae’nın enerjisi tükendi ve uyku moduna geçti.

NationalTurk’ün haberine göre;

67P/Çuryumov-Gerasimenko adlı kuyruklu yıldıza Rosetta uydusundan çarşamba günü inmeyi başaran Philae’nin pili bitti. Son enerjisini de topladığı bulguları Dünya’ya geçmek için kullandığı belirtilen Philae, Avrupa Uzay Ajansı’na fotoğraf ve ses kayıtları gönderdi.

ESA, üç gün ara vermeden çalışan Philae’nin bir kayanın gölgesinde kaldığı için enerjisinin tükendiğini ve modülün uyku moduna geçtiğini açıkladı.

Avrupa Uzay Ajansı, dün yaptığı açıklamada 67P Churyumov–Gerasimenko kuyruklu yıldızına yolladığı uzay aracı modülü Philae’nin, birkaç saatlik enerjisi kaldığı bildirmişti.

ESA’dan yapılan açıklamada, “Philae’nin pilinin birkaç saatlik ömrü kaldı. Yedekteki güneş panellerinin devreye girmesi gerekiyor ancak araç gölgede bulunuyor” denildi. “Philae”nin twitter hesabından yayınlanan mesajda, “Günaydın Dünya! Kuyruklu yıldızda çok yoğun bir gece geçirdim. Ekibimle yeniden irtibat halindeyiz” ifadesine yer verildi.

Philea’nın 2015’in sonuna kadar 4.5 milyar yaşındaki kuyruklu yıldızda kalması hedefleniyordu.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Avrupa Uzay Ajansı, Çuryumov-Gerasimenko, ESA, kuyruklu yıldızı, philae, Philae enerji, Philae esa, philae fotoğraf, Philae kötü haber, philae kuyruklu yıldız, Philae pili bitti, Philae uzay fotoğrafları, Philea resim, Rosetta uydusu,
 • Paris Turizmde Rekor Kırıyor
  Bana göre dünya turizm hareketliliğinin merkezi.Paris' dir.
 • Sınavlara hazırlıkta Butik dershaneler tercih ediliyor
  Fiyatı ne kadar?
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Iyi günler Efendim.Salih Iseri adim soyadim,bu sene basinda Almanyadan temelli geri dönüs yaptim.Yasim 40 suan bir is ile mesgulum fakat asil tercihim turizm usw,Almancayi kendi dilim gibi yazmasini okumasini bilirim.Insanlarla Kontakt seven biriyim.evli degilim .Eger ihtiyac duyarsaniz benimle temas a girmenizi Rica ederim
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları