Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

8. Phaselis Sanat Etkinliği Kapılarını Açıyor

08 Eylül, 2014 | 15:37

izmir Barok Grubu 8. Phaselis Sanat Etkinliği, bu yıl 9-14 Eylül tarihleri arasında Kemer Phaselis Antik Kenti’nde düzenlenecek.

Etkinlik kapsamında, İzmir Barok, Martı Hotels & Marinas sponsorluğunda açılış gecesi sahne alıyor. İzmir Barok Grubu “16. yüzyıldan 18. yüzyılın ilk yarısına Avrupa ve Osmanlı Saray Müzikleri” konserinde, yüzyıllar öncesinin görkemli Avrupa ve Osmanlı Saray hayatı geleneklerini, şiir ve müzikle harmanlayarak sanatseverlere sunuyor.

Topluluğun göze çarpan en önemli yönü, barok müziğini, dönemin enstrümanları ve stili ile seslendirmeleri. İzmir Barok, Türkiye’de bunu gerçekleştiren ilk topluluk. İzmir Barok, Martı Hotels & Marinas sponsorluğunda ki etkinliğin açılış gecesinde uzak coğrafyaların aynı dönem saray müziklerini icra ederek Phaselis Antik kentinde misafirlere hoş anlar yaşatacak.

Açılış gecesinde bulunan dinleyiciler, Lully, Gazi Giray Han, G. Frescobaldi, J. Dowland, D. Cantemir, Buhurizade Mustafa Itri, H.Purcell, Ali Ufki Bey, J.B.de Boismortier, Derviş Frenk Mustafa gibi ünlü bestecilerin eserlerini ve Tamburi Mustafa Çavuş’un unutulmaz “Hisar Buselik Şarkı – Dök Zülfünü Meydana gel” eserini, bu büyülü atmosferde dinleme şansı bulacak.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
İzmir Barok, İzmir Barok grubu, Kemer Phaselis Antik Kenti, Martı Hotels & Marinas, Osmanlı Saray Müzikleri, Phaselis Antik Kenti, Phaselis Sanat Etkinliği, Saray Müzikleri,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları