Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Peru’nun başkenti Lima’yı palyaçolar bastı!

26 Mayıs, 2018 | 16:35

Peru'nun başkenti Lima'yı palyaçolar bastı!

Latin Amerika ülkesi Peru’nun başkenti Lima’yı palyaçolar bastı. ‘Palyaço Günü’ Peru’nun başkenti Lima’da renkli görüntülere sahne oldu.

Lima sokaklarını yüzlerce palyaço bastı. ‘Palyaço Günü’ Latin Amerika ülkesi Peru’nun başkenti Lima’da renkli görüntülere sahne oldu

Lima'da palyaço günü kutlandı

Lima’da geleneksel ‘Palyaço Günü’nde yüzlerce palyaço, günün anısına başkent sokaklarını doldurdu, başta çocuklar olmak üzere herkesi eğlendirdi.

Her sene yüzlerce palyaço, Peru’nun başkentinde 25 Mayıs 1987’de vefat eden popüler palyaço José Alvarez Vélez’i onurlandırmak için toplanmakta.

WTS kalitesi ve güvencesiyle Peru Turları sizi bekliyor.

Peru’nun fakir bölgelerinde çalıştığından ötürü “Yoksul Palyaço” olarak adlandırılan Velez, ülkenin geri kalmış bölgelerini iyileştirme çalışmalarına yardımcı olmak için para topluyordu.

Bu çalışmaları ile Peru’nun en sevilen isimlerinden biri haline gelen Jose Alvarez Velez’i anmak ve onurlandırmak için de ölümünden sonra her yıl Lima’da “Palyaço Günü” olarak kutlanmaya başladı.

Peru'nun başkenti Lima'da Palyaço Günü kutlandı

Lima sokaklarında düzenlenen yürüyüşte palyaçolar, renkli kıyafetleri ve yaptıkları müziklerle eğlenceli anlar yaşatıyor.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
José Alvarez Vélez, Latin Amerika, Lima, Palyaço Günü, Peru,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları