Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Peru’da Caral uygarlığına ait 3800 yıllık resmi keşfedildi!

17 Ağustos, 2018 | 10:28

Peru'da Caral uygarlığına ait 3800 yıllık resmi keşfedildi!

Peru’da Caral uygarlığına ait 3800 yıllık resmi keşfedildi. 2007 yılından beri kazı çalışmalarına devam edilen Peru’da arkeologlar, Caral uygarlığına ait olduğunu düşündükleri eski bir duvar resmi buldu.

2007 yılından beri kazı çalışmalarına devam edilen Peru‘da arkeologlar, Caral uygarlığına ait olduğunu düşündükleri eski bir duvar resmi buldu.

Peru’da Caral uygarlığına ait 3800 yıllık resmi bulundu

Peru’da arkeologlar Caral uygarlığına ait eski bir duvar resmini çalışmaları sonucu ortaya çıkardı. Eski duvar resminin 3 bin 800 yıllık olduğu düşünülüyor. Arkeologlar, resimlerde uygarlıkta yaşayanların ve toprak için bereket sembolü yılanın tasvir edildiğini duyurdu.

Vichama Arkelojik sitesinde resim bulundu

Peru’nun Vichama Arkelojik Sitesi’nde bölgede 2007 yılından beri devam eden yapılan kazılarda eski medeniyete ait şehir planı ortaya çıkarılıyor.

Caral uygarlığının bölgedeki en eski uygarlık olduğuna inanılıyor. Ancak antik şehirle ilgili hala çok az şey biliniyor. Bölge Peru’nun kurak bir bölgesinde bulunuyor.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
3800 yıllık resim, Caral Uygarlığı, Peru, Vichama Arkelojik Sitesi,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları