Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Peru Machu Picchu Antik Kenti görenleri büyülüyor

09 Temmuz, 2015 | 13:03

Machu Picchu peru Dünyanın en yüksek ülkelerinden biri olan Peru da bulunan Machu Picchu Antik Kenti, ziyarete giden yabancı turistleri kendine hayran bırakıyor.

Machu Picchu Antik Kenti, Peru

Dünyanın Yeni Yedi Harikası’ndan biri olan Machu Picchu Antik Kenti, Titicaca gölündeki yüzen adaları, Amazon ormanları ile ziyaretçilerine geniş bir aktivite yelpazesi sunan Güney Amerika ülkesi Peru sınırıları içerisinde yer alıyor. Adeta bulutlara asılı vaziyette, bir dağ zirvesine inşa edilen Machu Picchu Antik Kenti, yüzyıllardır depremlere karşı dimdik ayakta duruyor.

Machu Picchu Antik Kenti

Şehrin duvarlarında kullanılan, ağırlığı 100 tonu bulan taşların herhangi bir harç malzemesi kullanılmadan, mükemmel bir hesaplama ve işçilikle şekillendirilerek birleştirilmesi İnkaların matematik ve mühendislikte geldiği şaşırtıcı noktayı gözler önüne seriyor. Machu Picchu Antik Kenti için Peru turu yapan turistlerin büyük bölümü, daha iyi bir bakış açısı yakalayabilmek için saatlerce harabelere yakın dağlara tırmanış yapıyor.

Turizm cazibe merkezi Peru, Peru turu

Peru sadece Machu Picchu Antik Kenti ile değil, doğal güzellikleri, Amazon ormanları, ev sahipliği yaptığı hayvan çeşitliliğiyle de seyahat tutkunları için bir cazibe merkezi. Dünya Seyahat ve Turizm Konseyi verilerine göre; 2014 yılında 3.8 milyondan fazla turist ağırlayan Peru, 2024 yılında 5.8 milyondan fazla kişinin seyahat noktası olacak.

Lamanın anavatanı Peru

Lamanın ana vatanı ve dünyanın en önemli kuş izleme merkezlerinden Peru, kökeni İnka dönemine uzanan tüysüz köpekleri ile dünyanın her bölgesinden turist çekiyor. Peru turu sırasında en çok ziyaret edilen yerler; başkent Lima, Cusco, Puno, Machu Picchu Antik Kenti, Amazon ormanları …

Peru Lima

Tarihi binaların yanı sıra çok sayıda müzeye sahip olan Peru başkenti Lima, deniz & tatlı su balıkçılıkları, sörf, rüzgar sörfü etkinlikleriyle turistleri ağırlıyor. Neredeyse Peru turu tercih eden tüm turistlerin uğradığı Lima, iddialı deniz restoranlarıyla dikkat çekiyor. Peru Turu Tıklayın

Renkli alış veriş mağazalarıyla dolu Lima sokakları, her gün birbirinden renkli etkinliklere ev sahipliği yapıyor. Tarihi İnka İmparatorluğu’nun başkenti Cusco i,se 3 bin 416 metrelik rakımıyla turistleri fiziksel anlamda en fazla zorlayan yerlerin başında geliyor.

Kaynak: Milliyet

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Amazon Ormanları, Amazon ormanları peru, Cusco, Güney Amerika, Lima, Machu Picchu, Machu Picchu Antik Kenti, Machu Picchu Peru, Peru, peru gezilecek yerler, Puno,

Turizm Yorumları

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları