Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Pera Palace Hotel, dünyanın en iyi 65 oteli arasında

11 Nisan, 2011 | 12:24

Pera Palace Hotel, dünyanın en iyi 65 oteli arasında

Dünyaca ünlü seyahat dergisi Conde Nast Traveller’ın İngiltere edisyonu, 2011 yılının en iyi otellerini içeren ‘Hot List’ini açıkladı.

Derginin her yıl yaptığı ve tüm dünyadan sadece 65 oteli kapsayan listede, bu sene Pera Palace Hotel de, ‘Şehrin Hanımefendisi’ özel ibaresiyle yer alıyor.

Dünyanın önde gelen seyahat dergisi Conde Nast Traveller’ın İngiltere edisyonu, erken çıkardığı Mayıs sayısında 2011 yılının en iyi otellerini açıkladı. Derginin her sene Mayıs’ta çıkardığı ve ‘Hot List’ adı verilen listede, bu sene İstanbul’un İncisi Pera Palace Hotel de yer alıyor.

Conde Nast Traveller’ın seyahat yazarlarının 2010 yılı içinde bizzat konaklayarak deneyimlediği yüzlerce otel arasından yapılan seçimde, bu yıl 31 ülkeden sadece 65 otel ‘Hot List’e girme hakkını kazandı.

Derginin haberinde, 23 milyon Euro harcanarak restore ve renove edildiğinden söz edilen tarihi Pera Palace Hotel’in ‘Şehrin Hanımefendisi’ olduğu belirtilirken, kısaca şunlar söyleniyor: “Şehrin ilk lüks oteli Orient Express’in yolcuları için 1895 yılında kapılarını açtı. İstanbul’un ilk elektrikli asansörüne sahip olan ve bazı Osmanlı saraylarından bile önce elektrik ve akar sıcak su ile tanışan Pera Palace, Greta Garbo ve Ernest Hemingway gibi dünyaca ünlü isimleri konuk etti.” Dergide, konaklamanın yanı sıra, kış aylarında Agatha Restaurant’ta, bahar aylarından itibaren ise, otelin lobi katında bulunan Orient Teras’ta yemek keyfi, özellikle tavsiye ediliyor.

Conde Nast Traveller’ın ‘Hot List’inde, Pera Palace Hotel’e Londra’dan Savoy, Marakeş’ten Royal Mansour, Dubai’den Armani Hotel, New York’tan Setai Fifth Avenue gibi efsane markalar eşlik ediyor…

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
2011 yılının en iyi otelleri, Conde Nast Traveller, Dubai Armani Hotel, Londra Savoy, Marakeş Royal Mansour, New YorkSetai Fifth Avenue, Pera Palace Hotel, Pera Palace Hotel İstanbul,
 • Sınavlara hazırlıkta Butik dershaneler tercih ediliyor
  Fiyatı ne kadar?
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Iyi günler Efendim.Salih Iseri adim soyadim,bu sene basinda Almanyadan temelli geri dönüs yaptim.Yasim 40 suan bir is ile mesgulum fakat asil tercihim turizm usw,Almancayi kendi dilim gibi yazmasini okumasini bilirim.Insanlarla Kontakt seven biriyim.evli degilim .Eger ihtiyac duyarsaniz benimle temas a girmenizi Rica ederim
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.
 • Küba’nın İlk Lüks AVM’si Açıldı
  Havana'da restoran açıp çalıştırabilirmiyim ?

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları