Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Pekin Uluslararası Kitap Fuarı’nın onur konuğu Türkiye

26 Ağustos, 2014 | 19:59

Türkiye, 27-31 Ağustos 2014 tarihlerinde Çin’in başkenti Pekin’de düzenlenecek Kitap Fuarı’na onur konuğu olarak katılacak.

Başkent Pekin’deki Tiananmen meydanında bulunan Büyük Halk Salonu’nda düzenlenen resepsiyona Türkiye’yi temsilen Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Abdurrahman Arıcı katıldı.

Arıcı, resepsiyonda yaptığı konuşmada, Türkiye ve Çin’in 2012 ve 2013′te karşılıklı kültür yılı etkinlikleri yaptıklarını hatırlatarak, bu vesileyle birbirlerini daha iyi tanıma fırsatı bulduklarını söyledi.

Arıcı, geçen yıl Türkiye’de yapılan Uluslararası İstanbul Kitap Fuarı’nda Çin’in onur konuğu olduğunu belirterek, iki ülkenin ortaya koyduğu karşılıklı samimi ve özverili çabanın gelecekte de artarak sürmesi temennisinde bulundu.

Türkiye ve Çin’in ekonomik ve ticari alanda işbirliği imkanlarına yeni bir ivme kazandırmaya çalıştığını vurgulayan Arıcı, Çin’in de sıklıkla gündemde tuttuğu yeni İpek Yolu yapımına değindi. Arıcı, İstanbul’da hizmete giren, Asya ve Avrupa’yı denizin altından birbirine bağlayan Marmaray projesinden bahsederek, şunları söyledi:

“Dev ulaşım projesi Marmaray ile artık Londra’dan Pekin’e kadar kesintisiz yolculuk yapılabiliyor. İki kıtayı tarihi İpek Yolu’nda birleştiren bu proje ile ulaşımda sağlanan kesintisiz erişimin önümüzdeki dönemde siyasi, diplomatik ve kültürel alanlarda da gerçekleşmesi için önemli adımlar atılacağını umut ediyorum.”

Pekin Uluslararası Kitap Fuarı kapsamında Türkiye’nin “onur konuğu” olarak çeşitli faaliyetler düzenleyeceğini aktaran Arıcı, bu etkinliklerin Çinlilerin Türkiye’yi tanımaları açısından önemli bir fırsat sunacağını sözlerine ekledi.

Haberin Devamı İçin Tıklayın…

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
2014 fuarları, Çin, Çin fuarları, Çin haberleri, Çin kitap fuarı, Çin kültür, Çin pekin, Çin sanat, çin turizm, Çin turu, Fuar Haberleri, İstanbul kitap fuarı, pekin fuar, Pekin Kitap Fuarı, Pekin Uluslararası Kitap Fuarı, Türkiye Çin, Türkiye çin fuar, türkiye fuar,

Turizm Yorumları

 • Paris Turizmde Rekor Kırıyor
  Bana göre dünya turizm hareketliliğinin merkezi.Paris' dir.
 • Sınavlara hazırlıkta Butik dershaneler tercih ediliyor
  Fiyatı ne kadar?
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Iyi günler Efendim.Salih Iseri adim soyadim,bu sene basinda Almanyadan temelli geri dönüs yaptim.Yasim 40 suan bir is ile mesgulum fakat asil tercihim turizm usw,Almancayi kendi dilim gibi yazmasini okumasini bilirim.Insanlarla Kontakt seven biriyim.evli degilim .Eger ihtiyac duyarsaniz benimle temas a girmenizi Rica ederim
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları