Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Pekin Büyükelçisi Önen: Çinli turist sayısı bu yıl rekor kıracak

15 Ağustos, 2018 | 13:35

Pekin Büyükelçisi Önen: Çinli turist sayısı bu yıl rekor kıracak

Türkiye’nin Pekin Büyükelçisi Abdulkadir Emin Önen, “Türkiye’ye gelen Çinli turist sayısının, bu yıl 400 bini aşarak rekor kıracağını tahmin ediyoruz.” açıklamasında bulundu.

Türkiye’nin Pekin Büyükelçisi Abdulkadir Emin Önen, “Şu an Çin ile olan ilişkilerimizde bu ülkeyi sınır komşumuz olarak görüyorum.” değerlendirmesini yapan Önen, Balkanlar’dan Afrika’ya ve Ortadoğu’ya kadar geniş bir coğrafyada ciddi Çin yatırımları olduğunu vurguladı.

Pekin Büyükelçisi Önen: Çinli turist sayısı bu yıl rekor kıracak

Önen, Çin’in dünyanın en büyük turizm pazarı olduğuna dikkati çekerek, “Çinli turistler, harcama noktasında hem çok bonkör, hem de gittikleri yerlerde deniz, kum, güneş gibi klişelerden ziyade kültür turizmine önem veriyor.” şeklinde konuştu.

Geçen yıl 240 bin Çinli turistin Türkiye’ye geldiğini hatırlatarak Pekin Büyükelçisi Önen, 2018’in ilk altı ayında geçen yılın aynı dönemine göre % 97’lik bir artış kaydedildiğini söyledi.

Çinli turist sayısı, bu yıl 400 bini aşacak

“Türkiye’ye gelen Çinli turist sayısının, bu yıl 400 bini aşarak rekor kıracağını tahmin ediyoruz.” ifadelerini kullanan Pekin Büyükelçisi Önen, yakın zamanda “yılda bir milyon turist hedefinin” yakalanacağı tahminini yaptı.

Senede 140 milyon turistin yurt dışı seyahati gerçekleştirdiği Çin’de, 800 milyar dolarlık turizm geliri sağlandığı bilgisini paylaşan Pekin Büyükelçisi Önen, gerekli turizm imkanları ve kültürel zenginliklere sahip Türkiye’nin bu pastadaki payını artırması gerektiğini açıkladı.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Abdulkadir Emin Önen, Çin, Çinli turist, Pekin Büyükelçisi, rekor,

Turizm Yorumları

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları