Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Pegasus’un yeni NEO’su ‘Eylül Masal’ Sabiha Gökçen’e indi!

23 Şubat, 2018 | 15:53

Pegasusun yeni NEOsu Eylül Masal Sabiha Gökçende

Çevreci motorlara sahip yeni nesil uçaklarla filosunu geliştirmeyi sürdüren Türkiye’nin en genç uçak filosuna sahip olan Pegasus’un, 2018 yılında teslim alacağı 7 Airbus A320neo tipi uçaktan ilki olan ‘Eylül Masal’ı, İstanbul Sabiha Gökçen Uluslararası Havalimanı’na indi.

Yeni nesil çevreci motorlara sahip uçaklarla filosunu geliştirmeye devam eden Pegasus Havayolları’nın, 2018’de teslim alacağı 7 Airbus A320neo tipi uçaktan ilki ‘Eylül Masal’ı, İstanbul Sabiha Gökçen Uluslararası Havalimanı’na ulaştı.

Almanya’nın Hamburg kentinden dün akşam saatlerinde İstanbul’a ulaşan Eylül Masal adındaki uçak, Pegasus yetkililerince Sabiha Gökçen Havalimanı’nda teslim alındı. Türkiye’nin en genç uçak filosuna sahip olan Pegasus’un 100 uçaklık Airbus siparişi kapsamında teslim aldığı 16. uçağı ‘Eylül Masal’, filonun 75. uçağı unvanını aldı.

Nane: Filomuzu gençleştirmeye devam edeceğiz

Pegasus filosuna katılan yeni uçakla ilgili açıklama yapan şirketin genel müdürü Mehmet Nane, “Pegasus olarak, en önemli önceliklerimizden biri misafir deneyimini iyileştirmek. Bu konuda, yer işletmeden operasyona, pazarlamadan tekniğe her alanda misafirlerimizin hayatlarını kolaylaştıracak ve seyahat tecrübelerini iyileştirecek çözümler üretmekteyiz.

Bu doğrultudan hareketle, filomuzun 75. uçağı olan A320neo tipi uçağımızı teslim almış bulunmaktayız. ‘Eylül Masal’ ismini verdiğimiz yeni uçağımızla, misafirlerimize daha iyi bir seyahat deneyimi yaşatabileceğimiz için çok mutluyuz. Filomuzu büyütmeye ve daha da gençleştirmeye devam edeceğiz.” ifadelerini kullandı.

2018 Şubat ayı itibarıyla 5,7 yaş ortalamasına sahip olan Pegasus Havayolları filosunda, 46 adedi Boeing B737-800, bir Boeing B737-400, 12 Airbus A320ceo ve 16 adet de Airbus A320neo olmak üzere toplam 75 adet uçak bulunmakta.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
A320NEO, Eylül Masal, Mehmet Nane, Pegasus, Sabiha Gökçen, Türkiye’nin en genç uçak filosu,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları