Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Pegasus Havayollarına 2 milyon TL ceza

25 Şubat, 2010 | 09:34

Pegasus Havayollarına 2 milyon TL ceza Ali Sabancı’nın Yönetim Kurulu Başkanı olduğu Pegasus Havayolları’na ‘arızalı motorla uçuş yaptı’ diyerek toplam 2 milyon 360 bin lira para cezası uygulandı.

SHGM uzmanlarının 13-14 Ocak 2010’da Pegasus Havayolları’nda yaptıkları denetlemeler sırasında, 5 Eylül 2009’da Bodrum- Esenboğa seferini yapan Boeing 737-400 tipi TC-APD tescilli uçağının motorunun egzoz gaz çıkış sıcaklığının kaptan tarafından 952 derece olarak kaydedildiği belirlendi.

Boeing’in uçak bakım el kitabına göre; egzoz çıkış sıcaklığının 930 dereceyi geçmesi durumunda uçağın yere indirilip, motor bakımı yapılmadan bir daha uçurulmaması gerekiyordu.

SHGM, motor bakımı yapılmadan uçmaması gereken uçakla 9 Ekim’e kadar 236 sefer yapıldığını tespit etti. Bu durumun uçuş güvenliği ve emniyetini riske soktuğu gerekçesiyle SHGM, Pegasus Havayolları’na arızalı motorla yapılan her bir uçuş için 10 bin lira olmak üzere toplam 2 milyon 360 bin lira ceza uyguladı.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Pegasus Havayolları, Pegasus Havayolları Ceza, Pegasus Havayolları Haberleri, Pegasus Havayolları Kampanyaları, Pegasus Havayolları Para Cezası, Pegasus Havayolları Seferleri, Pegasus Havayolları Uçuşları,
 • Sınavlara hazırlıkta Butik dershaneler tercih ediliyor
  Fiyatı ne kadar?
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Iyi günler Efendim.Salih Iseri adim soyadim,bu sene basinda Almanyadan temelli geri dönüs yaptim.Yasim 40 suan bir is ile mesgulum fakat asil tercihim turizm usw,Almancayi kendi dilim gibi yazmasini okumasini bilirim.Insanlarla Kontakt seven biriyim.evli degilim .Eger ihtiyac duyarsaniz benimle temas a girmenizi Rica ederim
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.
 • Küba’nın İlk Lüks AVM’si Açıldı
  Havana'da restoran açıp çalıştırabilirmiyim ?

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları